Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Протокол № 4
оперативної наради навчання працівників
Жмеринського міськрайонного суду
27 квітня 2012 року
На нараді присутні 27 працівників суду.
План навчання:
1. Оформлення секретарями судового засідання цивільних справ після проведеного попереднього судового засідання; після відкладення розгляду справи; після проголошення судового рішення по суті.
2. Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції
3. Приймання, облік, зберігання речових доказів та особистих документів.
4. Приймання, облік апеляцій, апеляційних скарг, касаційних скарг та касаційних подань на судові рішення.
5. Розподіл коефіцієнту складності усіх категорій справ при реєстрації справ.
Слухали: Оформлення секретарями судового засідання цивільних справ після проведеного попереднього судового засідання; після відкладення розгляду справи; після проголошення судового рішення по суті.
З доповіддю по даному питанню виступила помічник судді Попеско Л.М.
В обговоренні питання взяли участь керівник апарату Насоненко Т.А.,старший секретар суду Смірнова Є.А., секретар суду Піскун Т.С., секретар судового засідання Бондар С.В.
Обговоривши питання відзначили що, після розгляду справи або відкладення її на інший час, секретар судового засідання зазначає на повістках осіб, викликаних до суду, про час їх явки та залишення суду, завіряє цей запис своїм підписом з проставленням штампа суду. Після розгляду справи і постановлення судом вироку, рішення або ухвали секретар судового засідання виконує такі дії:
а) підшиває до справи документи в хронологічному порядку: постанови, ухвали і листування, які передували судовому розглядові, протокол судового засідання, складений протягом 3 діб після розгляду справи (ст. 87 КПК України), перевірений і підписаний суддею і секретарем судового засідання, всі документи, додані до справи в ході судового розгляду в порядку їх надходження, вирок, рішення, ухвалу суду, ухвали за касаційними скаргами та поданнями, а також за окремими скаргами і поданнями;
б) продовжує нумерацію аркушів справи і складає опис документів, які знаходяться в справі, підписуючи його, а в справах з попереднім розслідуванням продовжує опис, складений органами слідства;
в) приєднує до справи заповнені суддею після розгляду по першій та в касаційній інстанціях статистичні картки на засуджених, виправданих, осіб, щодо яких справи закриті, а також на осіб, визнаних неосудними, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру (обліково-статистична картка на підсудного) , а також картки по обліку сум збитків, заподіяних злочинами;
г) робить відповідний запис у журналі судового засідання про результати розгляду справи;
д) виписує виконавчі листи по справах, рішення по яких підлягають негайному виконанню;
е) забезпечує у разі необхідності ознайомлення з протоколом протягом 3 діб з дня його складення осіб, які брали участь у судовому засіданні, про що вказані особи роблять запис на звороті останнього аркуша протоколу.
Якщо суд обрав запобіжний захід підсудному – підписку про невиїзд або замінив раніше обраний запобіжний захід у вигляді взяття під варту на підписку про невиїзд, секретар судового засідання відбирає у підсудного підписку про невиїзд (ст. 148 КПК України).
Якщо розгляд кримінальної або цивільної справи було відкладено і призначено на інший день, тоді викликаним і присутнім у судовому засідання особам (крім підсудних, які перебувають під вартою) вручаються повістки про виклик до суду або оголошується про це під розписку на окремому аркуші, доданому до протоколу судового засідання, роз’яснюються наслідки їх неявки. Особам, які не були присутніми в судовому засіданні, але участь яких суд визнав необхідною, надсилаються не пізніше, ніж на наступний день повістки про виклик їх до суду. Для повторного виклику підсудних, які перебувають під вартою, начальнику місця попереднього ув’язнення надсилається відповідне повідомлення (форма № 19).
За наявності ухвали про зупинення провадженням кримінальної, цивільної справи у зв’язку з розшуком підсудного або відповідача, копія цієї ухвали надсилається секретарем в районний (міський) відділ (управління) внутрішніх справ за місцем розташування суду з супровідним листом за підписом судді.
Нарада постановила:
1. Подану інформацію взяти до відома.
2. Секретарям судових засідань :
a) своєчасно надсилати повістки усім учасникам по справам та повідомлення начальникам місць попереднього ув’язнення, що стосується осіб які знаходяться під вартою;
b) в журналі судових засідань вказувати години початку та закінчення розгляду справи, якщо справа була відкладена.
3. Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду Насоненко Т.А.
Слухали: Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції
З доповіддю по даному питанню виступила помічник судді суду Смірнов С.М.
В обговоренні питання взяли участь керівник апарату суду Насоненко Т.А., помічник судді Жаглюк Я.М., помічник судді Лукашова Н.М., консультант суду Шпиль А.В.
Обговоривши питання відзначили, що Відповідно до частини першої статті 151 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" у кожного судді суду загальної юрисдикції є помічник, правовий статус і умови діяльності якого визначаються Законом України "Про судоустрій і статус суддів" та цим Положенням.
Помічник судді – це посадова особа, яка перебуває на державній службі, забезпечує виконання суддею відповідних повноважень та сприяє здійсненню правосуддя.
Помічник судді прикріплюється для кадрового та фінансового обслуговування до апарату відповідного суду.Помічник судді з питань підготовки справ до розгляду підзвітний лише відповідному судді.
Помічник судді у своїй роботі керується Конституцією України, Законами України "Про судоустрій і статус суддів", "Про державну службу", іншими законами та нормативно-правовими актами України, Правилами поведінки працівника суду, затвердженими рішенням Ради суддів України від 6 лютого 2009 року № 33, рішеннями зборів суддів відповідного суду, Інструкцією з діловодства суду, Правилами внутрішнього трудового розпорядку суду, цим Положенням, а також посадовою інструкцією.
Помічником судді може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, спеціаліста або магістра і вільно володіє державною мовою.Судді самостійно здійснюють добір помічників. Помічник судді призначається на посаду та звільняється з посади керівником апарату відповідного суду за поданням судді.Помічник судді призначається на посаду на час виконання суддею повноважень судді відповідного суду.
Призначення на посаду помічника судді здійснюється без конкурсного відбору на підставі письмового подання судді керівником апарату відповідного суду.
Претенденту на посаду помічника судді за поданням судді може встановлюватись випробовування в порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".
Для осіб, які претендують на посаду помічника судді, може проводитися стажування з метою набуття ними практичного досвіду, перевірки професійного рівня і ділових якостей цих осіб.
У випадку тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відсторонення судді від посади, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною тощо) помічник судді може тимчасово виконувати обов’язки помічника іншого судді, про що на підставі особистої заяви помічника судді та подання відповідного судді видається наказ керівника апарату суду.
Крім того, у випадку тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відсторонення судді від посади, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною тощо) на помічника судді за його згодою наказом керівника апарату суду може бути покладено тимчасове виконання обов'язків працівника апарату суду.
У разі відсутності згоди помічника виконувати обов'язки помічника іншого судді або працівника апарату суду його може бути звільнено з посади на підставі пункту 6 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України.
Щорічні та додаткові відпустки помічнику судді надаються в порядку, встановленому Кодексом законів про працю України та Законом України "Про відпустки", за його письмовою заявою, погодженою із суддею.
Помічник судді може бути звільнений з посади з дотриманням вимог законодавства про працю та Закону України "Про державну службу" на підставі заяви про звільнення за власним бажанням або за мотивованим поданням судді, а у випадку тривалої відсутності судді (тривале відрядження, відсторонення судді від посади, відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами, відпустка по догляду за дитиною тощо) – за наказом керівника апарату відповідного суду.
У разі припинення повноважень судді відповідного суду помічник судді звільняється із займаної посади з дотриманням гарантій, передбачених законодавством.
Помічник судді:
- здійснює підбір актів законодавства та матеріалів судової практики, які необхідні для розгляду конкретної судової справи;
- бере участь у попередній підготовці судових справ до розгляду, за дорученням судді готує проекти запитів, листів, інших матеріалів, пов’язаних із розглядом конкретної справи, проекти судових рішень, інших процесуальних документів, які приймаються суддею або під головуванням судді, виконавчих документів;
- здійснює оформлення копій судових рішень для направлення сторонам у справі та іншим особам, які беруть участь у справі відповідно до вимог процесуального законодавства, контролює своєчасність надсилання копій судових рішень;
- здійснює контроль за своєчасним проведенням експертними установами призначених у справах експертних досліджень, за своєчасним виконанням органами внутрішніх справ постанов судді про примусовий привід, а в разі невиконання таких постанов - готує проекти відповідних нагадувань тощо.
За дорученням судді помічник судді:
- контролює надходження та приєднання до судової справи відповідних матеріалів;
- координує роботу секретаря судового засідання та надає йому методичну та практичну допомогу, в тому числі із забезпечення фіксування судового процесу технічними засобами;
- здійснює перевірку своєчасності оформлення протоколів судових засідань у справах, що знаходяться в провадженні судді;
- здійснює контроль за своєчасною здачею секретарем судового засідання судових справ, розглянутих під головуванням судді;
- здійснює підготовку та оформлення статистичних даних, звітів, узагальнень, інформації про кількість і стан розгляду суддею справ усіх категорій тощо;
- вивчає та узагальнює практику розгляду справ і застосування законодавства;
- аналізує повідомлення засобів масової інформації з питань судочинства, готує пропозиції щодо необхідності реагування на такі повідомлення відповідно до чинного законодавства;
- підписує не процесуальні документи інформаційного та організаційного характеру;
- виконує інші доручення судді, що стосуються організації розгляду судових справ.
Помічник судді зобов’язаний:
- своєчасно та якісно виконувати надані йому доручення;
- дотримуватися строків підготовки документів та виконання доручень;
- постійно підвищувати свій професійний рівень та кваліфікацію;
- дбайливо ставитись до майна суду;
- при виконанні своїх службових обов’язків не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина.
Помічнику судді забороняється:
- вчиняти дії процесуального характеру, а також дії, що можуть потягнути за собою виникнення, зміну або припинення прав та обов’язків учасників судового процесу;
- розголошувати відомості, які становлять державну або іншу охоронювану законом таємницю, а також відомості, які стали йому відомими у зв’язку з виконанням посадових обов’язків, зокрема тих, що стосуються приватного життя та здоров’я громадян або зачіпають їх честь та гідність;
- прилюдно висловлювати свою думку щодо справи, яка розглядається, або надавати довідки, консультації тощо з обставин, що можуть бути предметом розгляду в судовому засіданні.
Помічник судді має право:
- користуватись правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією і законами України
- отримувати від працівників апарату суду, до якого він прикріплений, документи та інформацію, необхідні для виконання своїх обов’язків;
- користуватися інформаційними базами даних, телекомунікаційними мережами відповідного суду в установленому порядку;
- вносити пропозиції судді щодо організації своєї роботи;
- за погодженням із суддею брати участь у конференціях, семінарах, круглих столах, форумах, інших науково-практичних заходах, а за поданням судді – проходити стажування у відповідних підрозділах державних органів;
- брати участь у нарадах, зборах трудового колективу та інших подібних заходах відповідного суду;
- підвищувати свій професійний рівень у системі підготовки та підвищення кваліфікації працівників апарату суду;
- на повагу особистої гідності, справедливе і шанобливе ставлення до себе з боку керівників, співробітників і громадян;
- на оплату праці залежно від посади, яку він займає, рангу, який йому присвоюється, якості та досвіду роботи, а також стажу;
- на соціальний і правовий захист відповідно до свого статусу.
Нарада постановила:
1. Подану інформацію взяти до відома.
2. Помічникам суддів належним чином виконувати роботу, дотримуючись вимог чинного законодавства, Положення про помічника судді, внутрішніх наказів голови суду та керівника апарату суду.
3. Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду Насоненко Т.А.
Слухали: Приймання, облік, зберігання речових доказів та особистих документів.
З доповіддю по даному питанню виступила секретар Жмеринського міськрайонного суду Мельник О.С.
В обговоренні питання взяли участь керівник апарату суду Насоненко Т.А. , помічник судді Мельник А.Г., Гундерук Н.В., старший секретар суду Смірнова Є.А., секретар суду Колеснік О.В.
Обговоривши відзначили, що приймання, облік і зберігання речових доказів у кримінальних, цивільних справах та справах про адміністративні правопорушення, провадиться відповідно до чинного законодавства.
У разі надходження речових доказів у кримінальних справах наявність їх звіряється за довідкою про речові докази, складеною органами слідства. Речові докази реєструються в журналі обліку речових доказів (форма № 40). Зберігаються речові докази в спеці-альному приміщенні (камері), сейфі, шафі тощо.
За відсутності зазначених в довідці речових доказів, складається акт, який підписує голова суду (заступник) і секретар.
Приміщення, шафи, сейфи, де зберігаються речові докази, мають бути замкнені та опечатані.
Додані до справи як речові докази: дорогоцінні метали, вироби з дорогоцінних металів, лом, дорогоцінне каміння, перли, монети з дорогоцінних металів, іноземна валюта, платіжні документи в іноземній валюті, банківські платіжні документи в національній валюті, сертифікати - до набуття вироком (ухвалою) законної сили зберіга-ються у відповідних фінансових установах органів слідства або здаються ними на зберігання до установ Національного банку України.
Приймаючи таку справу, секретар перевіряє наявність документів про передачу зазначених вище речових доказів для зберігання до відповідних установ.
Наркотичні засоби, що є речовими доказами, зберігаються у камері схову речових доказів органів слідства і судом на зберігання не приймаються. Копія вироку або його резолютивна частина надсилається на виконання в органи слідства, де зберігаються речові докази. У супровідному листі пропонується повідомити суд про виконання.
Речові докази у цивільних справах, що подані сторонами, іншими учасниками процесу чи витребувані судом, зберігаються в справі або за окремим описом здаються секретарем до камери схову відповідно до ст. 54 ЦПК України.
Після набрання рішенням законної сили речові докази повертаються особам, від яких були одержані, або передаються особам, за якими суд визнав право на ці речі відповідно до ст. 56 ЦПК України.
Про рух речових доказів по справах секретарі роблять відповідні записи у журналі (форма № 40).
До матеріалів справи приєднуються акти про знищення речових доказів чи розписки осіб, яким повернуто речові докази.
Працівникам суду категорично забороняється реалізація і придбання речових доказів.
Вилучені у арештованих паспорти, військові квитки, трудові книжки та інші особисті документи зберігаються в окремому опечатаному пакеті, який підшивається до справи і нумерується черговим номером аркуша справи.
У випадках закриття справи або звільнення з-під варти володільця, документи повертаються йому під розписку.
У разі засудження до позбавлення волі військовий квиток і приписне свідоцтво призовника не пізніше семи днів після набрання вироком законної сили надсилається у військкомат за місцем останньої прописки, паспорт надсилається в місця попереднього ув'язнення.
Всі інші документи зберігаються в справі до звільнення і витребування їх засудженим.
Паспорти та інші документи осіб, які перебувають під вартою, надсилаються в місця попереднього ув'язнення, а щодо осіб, які знаходяться на волі - органу внутрішніх справ за місцем проживання засудженого.
Скарги, надіслані поштою або прийняті на особистому прийомі, реєструються секретарем колегії на обліково-статистичних картках у день їх надходження (форми № 32,34).
Повторні скарги реєструються під номером первинних скарг з індексом "П" (повторно), що ставиться попереду номера.
Повторною вважається скарга, що надійшла від однієї і тієї ж особи з одного і того ж питання на рішення, про обґрунтованість якого її вже повідомлялося, а також на несвоєчасний розгляд попередніх скарг.
Кожна скарга заноситься до алфавітного покажчика окремо по кримінальних і цивільних справах, де зазначається номер обліково-статистичної картки (форми № 4, 6).
На кожну справу заводиться окреме провадження за номером обліково-статистичної картки (форма № 31).
На скарзі проставляється номер, який складається з індексу (4), позначення категорії справи ("к" - кримінальна, "ц" - цивільна) і порядкового номера обліково-статистичної картки.
Після розгляду скарги виконавцем в обліково-статистичній картці секретар зазначає наслідки її розгляду, дату витребування або відмови у витребуванні справи.
У разі витребування справи надсилається вимога про її надіслання.
Провадження за скаргою, залишеною без задоволення (без витребування справи), вважається завершеним після накладення резолюції і відповіді заявникові.
Скарга, за якою витребувано справу і після її вивчення не встановлено підстав для опротестування судового рішення, вважається закінченою провадженням з часу надіслання відповіді заявникові.
Надіслані зі скаргою документи у випадку відхилення скарги підлягають поверненню заявникові.
Разом з відхиленою скаргою в провадженні зберігаються висновок про відмову в опротестуванні судового рішення та копія відповіді заявникові.
Нарада постановила:
1. Подану інформацію взяти до відома.
2. Секретарям суду здійснювати реєстрацію приймання, обліку і зберігання речових доказів відповідно до п. 46 «Інструкції про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду» та п.17 «Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді».
3. Секретарям суду належним чином вести журнал обліку речових доказів, реєструючи в ньому усі речові докази, що надходять до суду, в день їх надходження.
4. Старшому секретарю суду Смірновій Є.А. постійно здійснювати контроль в частині ведення журналів обліку речових доказів.
5. Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду Насоненко Т.А.
Слухали: Приймання, облік апеляцій, апеляційних скарг, касаційних скарг та касаційних подань на судові рішення.
З доповіддю по даному питанню виступила секретар суду Жмеринського міськрайонного суду Смірнова Є.А.
В обговоренні питання взяли керівник апарату суду Насоненко Т.А., заступник керівника апарату суду Скорковський П.Е., секретар суду Мельник О.С., секретар суду Піскун Т.С., А., помічник судді Лукашова Н.М.
Обговоривши приймання, облік апеляцій, апеляційних скарг, касаційних скарг та касаційних подань на судові рішення відзначили, що відповідно ст.ст. 294, 296 ЦПК України, апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не беруть участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права та обов'язки, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судових рішень у випадках та порядку, встановлених Цивільно-процесуальним кодексом України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суд першої інстанції на наступний день після закінчення строку для подання апеляційної скарги надсилає її разом зі справою до апеляційного суду. Апеляційні скарги, що надійшли після цього, не пізніше наступного робочого дня після їхнього надходження направляються до апеляційного суду. На кожну справу, що надсилається до суду апеляційної інстанції, робиться окремий супровідний лист.
Апеляції на вирок, який не набрав законної сили, постанову про застосування чи незастосування примусових заходів виховного чи медичного характеру, ухвалу (постанову) про закриття кримінальної справи або про направлення справи на додаткове розслідування, досудове слідство, окрему ухвалу (постанову) чи іншу постанову суду в кримінальній справі, що надійшли в суд, реєструються у журналі реєстрації вхідної кореспонденції та в журналі обліку апеляцій, апеляційних і касаційних скарг та касаційних подань прокурора в кримінальних справах. Про надходження апеляції робиться запис у відповідній обліково-статистичній картці. На першій сторінці апеляції проставляється штамп вхідної кореспонденції із зазначенням дати надходження документа в суд та реєстраційного номера документа. У такому самому порядку реєструються заперечення на апеляції, апеляційні скарги, що надійшли до суду.
Не пізніше наступного дня після надходження в суд апеляція передається головуючому у справі, який перевіряє додержання особою, яка подала апеляцію, вимог Кримінально-процесуального кодексу України щодо змісту апеляції.
У разі винесення головуючим у справі постанови про залишення апеляції без руху у зв'язку з невиконанням особою, яка подала апеляцію, вимог Кримінально-процесуального кодексу України щодо змісту апеляції копія постанови про залишення апеляції без руху не пізніше наступного робочого дня надсилається особі, яка подала апеляцію, рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про його одержання.
Якщо особою, яка подала апеляцію, дотримано вимоги закону щодо змісту апеляції, а також у разі усунення порушення вимог закону щодо змісту апеляції відповідно до постанови про залишення апеляції без руху за вказівкою головуючого у справі особам, інтересів яких стосується апеляція, невідкладно надсилається повідомлення про надходження апеляції. Засудженому, який тримається під вартою, надсилаються через адміністрацію слідчого ізолятора повідомлення про надходження апеляції та її копія з роз'ясненням права протягом п'яти діб з часу вручення цих документів подати свої заперечення на апеляцію за встановленою формою..
На дошці оголошення суду в порядку, визначеному головою суду, розміщується оголошення про надходження апеляції. В оголошенні зазначаються номер справи, прізвище та ініціали засудженого, від кого (статус учасника/учасників процесу, у необхідних випадках - прізвище та ініціали) надійшла апеляція. У разі надходження апеляцій від інших учасників процесу після розміщення оголошення на дошці оголошення суду зміст оголошення може відповідно уточнюватися. Допускається розміщення в одному оголошенні інформації про надходження апеляцій у кількох кримінальних справах.
Постанова про залишення апеляції без руху залишається у судді до остаточного вирішення питання про її прийняття.
Копія постанови про визнання апеляції такою, що не підлягає розгляду з мотивів невиконання особою, яка подала апеляцію, виконання вимог закону, зазначених у постанові про залишення апеляції без руху, не пізніше наступного робочого дня після її винесення надсилається особі, яка подала апеляцію, рекомендованим поштовим відправленням із зворотною розпискою про його одержання. У разі надходження скарги на постанову суду про визнання апеляції такою, що не підлягає розгляду, скарга реєструється в загальному порядку і за вказівкою головуючого разом із справою надсилається в апеляційній суд, про що повідомляється особа, яка подала апеляцію.
Касаційні скарги на судові рішення в кримінальній справі, що надійшли в місцевий суд, повертаються особам, які їх подали, із супровідним листом за підписом судді, який головував у суді першої інстанції, чи голови суду. У супровідному листі дається роз'яснення порядку касаційного оскарження, унесення касаційного подання.
У журналі обліку апеляцій, апеляційних і касаційних скарг та касаційних подань прокурора в кримінальних справах робиться запис про повернення касаційної скарги, а все листування з цього питання підшивається до матеріалів відповідної кримінальної справи.
Про оскарження в порядку касаційного провадження судових рішень у цивільних чи адміністративних справах робиться запис у відповідній обліково-статистичній картці.
Про дату надіслання справи в апеляційний суд, касаційну інстанцію, повернення справи в суд і наслідки розгляду справи за скаргою чи поданням зазначається у відповідних обліково-статистичних картках.
Нарада постановила:
1. Подану інформацію взяти до відома.
2. Секретарям судових засідань не порушувати строків направлення апеляційних скарг до судів вищої інстанції.
3. Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду Насоненко Т.А.
Слухали: Розподіл коефіцієнту складності усіх категорій справ при реєстрації справ.
З доповіддю по даному питанню виступила суддя Жмеринського міськрайонного суду Сенько Л.Ю.
В обговоренні питання взяли участь керівник апарату суду Насоненко Т.А., заступник керівника апарату суду Скорковський П.Е., помічник судді Смірнов С.М., помічник судді Попеско Л.М., секретар суду Мельник О.С.
Обговоривши відзначили, що протоколом загальних зборів суддів № 19 від 31.10.2011 року затверджено таблицю визначення коефіцієнту складності по категоріям справ.
При розробці коефіцієнту складності справи враховувались правові критерії, тобто ті, що випливають з вимог кримінального і кримінально-процесуального законів і визначають складність справи та її трудомісткість, зокрема, вид скоєного злочину та дані про кількість обвинувачених, епізодів обвинувачення, томів кримінальної справи, потерпілих і свідків та інших осіб, складів злочину, в яких обвинувачується підсудний, тощо.
При реєстрації вхідної кореспонденції працівник канцелярії суду користуються таблицею коефіцієнту складності усіх категорій справ.
Коефіцієнти проставляються в ручну і визначаються працівником згідно таблиці самостійно. По цивільним справам коефіцієнти складності розподіляються від 0.1 до 0.9; по адміністративним справам від 0.1 до 0.5; по справам про адміністративні правопорушення від 0.1 до 0.5. Коефіцієнти збільшуються якщо :
- більше одного позивача, за кожного наступного додається 0.1 коефіцієнт
- за кожного наступного відповідача додається 0.1 коефіцієнт;
- більше одного предмету спору, за кожний наступний додається 0.1 коефіцієнт;
- зустрічна заява додається 0.1 коефіцієнт.
По кримінальним справам від 0.1 до 0.9. Коефіцієнти збільшуються якщо :
- підсудний неповнолітній на 0.1 коефіцієнт;
- більше одного підсудного, за кожного наступного додається 0.1 коефіцієнт;
- за кожного наступного потерпілого додається 0.1 коефіцієнт;
- тяжкі наслідки додається 0.1 коефіцієнт;
- якщо декілька статей коефіцієнт ставиться по найтяжчій статі;
- якщо кримінальна справа разом з цивільним позовом додається 0.1 коефіцієнт.
Нарада постановила:
1. Подану інформацію взяти до відома.
2. Працівникам канцелярії суду, при реєстрації вхідної документації, вносити дані про коефіцієнт складності справи в обліково-статистичну картку.
3. Працівникам канцелярії при заповнені обліково-статистичної картки належним чином визначати коефіцієнт складності справи.
4. Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду Насоненко Т.А.
КЕРІВНИК АПАРАТУ ЖМЕРИНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ Т.А.НАСОНЕНКО
Секретар А.В.Шпиль