flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Протокол № 12 від 28 грудня 2012 року

Протокол № 12

оперативної наради навчання працівників

Жмеринського міськрайонного суду

 

28 грудня 2012 року

 

                                                                            На нараді присутні 33 працівників суду.

 

План навчання:

1.      Передача справ до архіву суду.

2.      Реєстрація та облік звернень громадян.

3.      Підсумкове заняття.

 

Слухали: Передача справ до архіву суду.

 

      З доповіддю  по даному питанню виступила старший секретар суду Смірнова Є.А.

 

В обговоренні питання взяли участь керівник апарату суду Насоненко  Т.А., консультант суду Коцюдим О.М.

            Обговоривши питання відзначили, що щорічно, після закінчення календарного року, у суді слід проводити попередню експертизу наукової та практичної цінності документів, метою якої є добір судових справ та документів діяльності суду для постійного зберігання у відповідних державних архівних установах.

Для організації цієї роботи в суді утворюється постійно діюча експертна комісія (далі - ЕК), що призначається головою суду.

До складу комісії входить не менше 5 осіб. Головою ЕК призначається заступник голови суду або один із суддів, секретарем - завідуючий архівом суду або особа, яка відповідає за роботу архіву.

Усі підготовлені та оформлені судові справи та інші документи суду передаються канцелярією суду до архіву суду щороку за графіком, затвердженим головою суду. Передання проводиться не пізніше 1 квітня поточного року за рік, що минув. Судові справи передаються до архіву за обліково-статистичними картками. Про передання їх до архіву в картці проставляється відмітка із зазначенням дати передання.

Передання до архіву справ та документів проводиться за актами, у яких указуються дата передання, номери справ, їх кількість. Акт підписують старший секретар суду, який передає справи, та архіваріус суду, що приймає справи, або особа, яка відповідає за роботу архіву суду, та затверджує голова суду.

Судові справи та справи за номенклатурою справ, журнали та картотеки передаються до архіву суду відповідно до опису. Описи друкуються в трьох примірниках, два з яких зберігаються у завідуючого архівом суду або особи, яка відповідає за роботу архіву, а один - у старшого секретаря суду. Описи підписуються особами, які передають та які приймають документи, схвалюються експертною комісією суду (далі ЕК) і затверджуються головою суду.

Справа може бути видана або надіслана з архіву суду за потреби для тимчасового користування. Дозвіл на видання або надіслання справи з архіву дає голова суду або його заступник.

Судові справи та документи, строк зберігання яких відповідно до переліків закінчився, вилучаються для знищення. Вилучення справ та документів для знищення здійснюють секретарі суду (колегій) спільно з завідуючим архівом суду або особою, яка відповідає за роботу архіву.

Для належного зберігання судових справ і документів та створення сприятливих умов для роботи архіву суду надається окреме приміщення. Приміщення архіву повинно бути ізольованим від інших приміщень суду, санітарно-технічних комунікацій, сухим, гарантовано убезпеченим від затоплення і пожежобезпечним. Якщо приміщення архіву розташоване на першому поверсі, то вікна в ньому обладнуються металевими гратами. Двері до архівних приміщень установлюються металеві. Приміщення архіву повинно бути обладнаним витяжною вентиляцією та пожежною сигналізацією.

 

Нарада постановила:

1.      Подану інформацію взяти до відома.

2.      Відповідальній особі за архів суду постійно керуватись Інструкцією про порядок передання до архіву суду, зберігання в ньому, відбору та передання до державних архівів судових справ та документів діяльності суду.

3.      Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду           Насоненко Т.А.

 

Слухали: Реєстрація та облік звернень громадян.

 

 З доповіддю  по даному питанню виступила керівник апарату суду Насоненко Т.А.

 

В обговоренні питання взяли участь заступник керівника апарату суду Скорковський П.Е., старший секретар суду Смірнова Є.А.

Обговоривши питання відзначили, що відповідно до ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Право особи на звернення до суду, за захистом її прав, свобод та інтересів є одним із найважливіших прав, гарантованих Конституцією України. Воно є ознакою правової держави, проявом принципу розподілу державної влади. Окрім загального конституційного права на судовий захист, цивільне процесуальне законодавство також передбачає норми, які встановлюють можливість звернення до суду особи, котра вважає свої права та інтереси порушеними.

У випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб, або державні чи суспільні інтереси. Це правило передбачене законодавством тому, що частина перша ст.3 ЦПК України наголошує на праві осіб захищати свої порушені права, яке є загальним. Випадки, які є винятками із цього правила, встановлюються законом (наприклад ЦК України). Для захисту прав та законних інтересів дітей, від їх імені, можуть звертатися до суду їхні батьки. Крім того, правом на звернення до суду на захист інтересів держави і громадян наділені прокурор, органи державної влади й органи місцевого самоврядування, Уповноваженний Верховної Ради України з прав людини, інші особи.

Відмова від права на звернення до суду за захистом є недійсною. Кожен має право на звернення до суду і будь-які угоди про відмову звернення до суду є недійсними. Встановлення договірної підсудності не є відмовою від права на звернення до суду.

У справах позовного провадження особами, які беруть участь у справі, є сторони (позивач і відповідач), треті особи, представники сторін та третіх осіб.

            У справах наказного та окремого провадження особами, які беруть участь у справі є, заявники, зацікавлені особи та їхні представники.

            У справах також можуть брати участь органи та особи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

Звернення оформлюється у вигляді письмової позовної заяви, яка повинна відповідати вимогам ст.119 ЦПК України:

Прийняті звернення громадян  реєструються в канцелярії суду. Усі пропозиції,  заяви  і  скарги,  що  надходять до суду, повинні реєструватися у день їх надходження в автоматизованій системі документообігу суду (далі КП «Д-3»).  Письмові пропозиції,  заяви і скарги,  подані  на  особистому прийомі, також підлягають реєстрації в КП «Д-3». Звернення громадян до суду можливе й через почтове відправлення. Конверти (вирізки з них) зберігаються разом з  пропозицією, заявою,  скаргою.

 

Нарада постановила:

1.      Подану інформацію взяти до відома.

2.      Працівникам канцелярії суду не порушувати строків реєстрації звернень громадян.

3.      Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду           Насоненко Т.А.

 

Слухали: Підсумкове заняття.

 

З доповіддю  по даному питанню виступили голова Жмеринського міськрайонного суду Ковальський В.І., керівник апарату суду Насоненко Т.А.

 

В обговоренні питання взяли участь судді Сенько Л.Ю., Вернік В.М., Шепель К.А.

Обговоривши  питання відзначили, що працівники апарату Жмеринського міськрайонного суду згідно плану навчання по підвищенню професійного рівня працівників апарату Жмеринського міськрайонного суду на 2012 навчальний рік ознайомились з переліком питань погоджених головою суду Ковальським В.І.   

Керівником апарату Жмеринського міськрайонного суду Насоненко Т.А. на протязі 2012 року проводились навчання з працівниками апарату суду. Після проведених вищезазначених навчань на підсумковому занятті керівник апарату суду залишилась задоволена набутими знаннями працівників апарату суду. Зокрема старший секретар суду Смірнова Є.А. постійно слідкує за правильним веденням номенклатури справ Жмеринського міськрайонного суду, судді та працівники апарату суду постійно керуються нормативно-правовими актами. Працівники апарату суду які мають доступ до автоматизованої системи документообігу суду КП «Д-3» (далі КП «Д-3») ознайомились з  інструкцією користувача, та не порушуючи користуються нею.

Керівник апарату суду Насоненко Т.А. відмітила, що секретарі судового засідання на належному рівні складають і оформляють протоколи судового засідання та ведуть технічний запис судового процесу, не порушують порядок виклику підсудних із СІЗО,  у розумні строки здають справи усіх категорій до канцелярії суду.

Секретарі суду після виявлених недоліків правильно заповнюють обліково – статистичні картки (далі ОСК) на справи різних категорій.

Питання кадрової роботи в суді ведуться консультантом суду з кадрової роботи Шпиль А.В. на належному рівні з дотриманням методичних рекомендацій.  

            Загалом, керівник апарату суду Насоненко Т.А. на підсумковому занятті відзначила, що працівники апарату Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області виконують свої завдання і обов’язки та несуть відповідальність згідно посадової інструкції.   

 

Нарада постановила:

1.      Подану інформацію взяти до відома.

2.      Керівнику апарату суду Насоненко Т.А. й надалі проводити навчання з працівниками апарату суду відповідно до плану навчання по підвищенню професійного рівня працівників апарату Жмеринського міськрайонногго суду на 2013 навчальний рік. 

3.      Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду           Насоненко Т.А.

 

 

КЕРІВНИК АПАРАТУ

ЖМЕРИНСЬКОГО

МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ                                                               Т.А.НАСОНЕНКО

 

Секретар                                                                                                               А.В.Шпиль