flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Протокол від 07 травня 2013 року

Протокол

оперативної наради навчання працівників

Жмеринського міськрайонного суду

07 травня 2013 року

 

                                                                                        На нараді присутні 24 працівники суду.

 

План навчання:

1.      Бібліотека суду.

2.      Конвоювання та тримання в судах обвинувачених (засуджених) за вимогою судових органів.

 

Слухали: Бібліотека суду.

 

З доповіддю  по даному питанню виступила консультанту суду Коцюдим О.М.

 

В обговоренні питання взяли участь керівник апарату Насоненко Т.А., помічник судді Гундерук Н.В., консультант суду з кадрової роботи Шпиль А.В.

            Обговоривши питання відзначили, що головним завданням бібліотеки суду є забезпечення інформаційно-аналітичних, науково-дослідних, освітніх потреб суддів та працівників апарату суду з метою підвищення якості судочинства. Порядок створення документів бібліотеки здійснюється за загальними правилами діловодства суду. Режим роботи бібліотеки визначається відповідно до внутрішнього трудового розпорядку суду. Правила користування бібліотекою розроблені у відповідності до Конституції України, Законів України  “Про судоустрій і статус суддів”, “Про бібліотеки і бібліотечну справу”, інших нормативно-правових актів України.

Облік, зберігання та використання документально-інформаційних одиниць, що знаходяться в бібліотечних фондах суду, здійснюється відповідно до правил, затверджених Міністерством культури України. Збереження документально-інформаційних одиниць, що знаходяться у бібліотечних фондах суду, здійснюється відповідно до чинного законодавства та встановлених стандартів, технічних умов та інших нормативних документів.

Працівник бібліотеки суду:

 - здійснює формування бібліотечного фонду суду, до якого входять нормативно-правові акти, наукова спеціальна література, матеріали судової практики;

 - веде облік документів, які надходять до бібліотечного фонду або вибувають з нього;

 - забезпечує довготривале зберігання бібліотечного фонду відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та нормативів розміщення документів;

 - здійснює опрацювання надходжень до бібліотечного фонду;

 - створює систему бібліотечних каталогів і картотек (абетковий і систематичний каталоги та абетково-предметний покажчик до нього, систематичну картотеку статей, тематичні та інші картотеки) як у традиційній, так і в електронній формах;

- здійснює довідково-інформаційне та бібліотечно-бібліографічне обслуговування працівників суду;

- систематично аналізує використання бібліотечного фонду;

- вивчає інформаційні потреби працівників суду - користувачів бібліотеки;

- виконує доручення голови суду та керівника апарату суду, пов'язані з організацією роботи бібліотеки та підвищення кваліфікації працівників апарату суду;

Бібліотека зобов'язана: надавати користувачам доступ до бібліотечного фонду та довідково-інформаційних матеріалів і можливість користування ними згідно із встановленими правилами; виконувати інші вимоги щодо обслуговування користувачів, встановлені правилами користування бібліотеками.

Користувачі бібліотеки мають право:

- одержувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації;

- одержувати в тимчасове користування документи із фонду бібліотеки;

- виносити документи за межі бібліотеки, якщо вони записані у формулярі, або іншому обліковому документі;

- вільний доступ до інформації.

Обов’язки користувачів бібліотеки:

- користувач повинен дбайливо ставитися  до документних фондів суду та іншого майна бібліотеки;

- дотримуватися правил користування бібліотекою суду.

Бібліотека видає користувачам документи тільки після повернення ними раніше взятих. Бібліотека формує свій бібліотечний фонд згідно з потребами науково-дослідної роботи суду; здійснює облік, забезпечує зберігання, раціональну організацію і використання  бібліотечного фонду; здійснює бібліотечне, інформаційне та бібліографічне обслуговування користувачів. Дбає про культуру обслуговування користувачів. Створює умови для використання бібліотечного фонду, роботи в бібліотеці, надає допомогу в доборі потрібних документів.

Голова суду створює належні умови для здійснення бібліотекою інформаційно-аналітичного забезпечення суддів. Контроль за діяльністю бібліотеки здійснює керівник апарату суду. Працівники бібліотеки повинні мати вищу освіту. Відповідальною особою за бібліотеку Жмеринського міськрайонного суду є – консультант суду Коцюдим О.М. 

 

Нарада постановила:

1.      Подану інформацію взяти до відома.

2.      Консультанту суду Коцюдим О.М. здійснювати збереження документально-інформаційних одиниць відповідно до Положення про бібліотеку суду.

3.      Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату Жмеринського міськрайонного суду Насоненко Т.А.

 

            Слухали: Конвоювання та тримання в судах обвинувачених (засуджених) за вимогою судових органів.

 

 З доповіддю  по даному питанню виступила секретар судового засідання Бондар С.В.

 

В обговоренні питання взяли участь керівник апарату суду Насоненко Т.А., помічники суддів Гундерук Н.В., старший секретар суду Смірнова Є.А., секретар судового засідання Гудзь К.В., старший судовий розпорядник Когут С.С., судовий розпорядник край дуба С.О.

            Обговоривши питання відзначили, що конвоювання та тримання в судах обвинувачених (засуджених) здійснюється відповідно до Інструкції про порядок конвоювання та тримання в судах підсудних, (засуджених) за вимогою судових органів. Конвоювання  підсудних (засуджених) із слідчих ізоляторів, тюрем,  виправно-трудових установ (далі - ВТУ) у судові органи  та охорона їх під час судових засідань і на їх виїзних засіданнях,  а також конвоювання їх у зворотньому напрямі  у  місця  попереднього ув'язнення  та позбавлення волі здійснюється військовими частинами і з'єднаннями  внутрішніх  військ  Міністерства  внутрішніх  справ України за місцем їх дислокації. У пунктах,   де   немає   військових   частин   (підрозділів) внутрішніх    військ,    що   здійснюють   конвоювання   підсудних (засуджених),  ці  завдання  виконуються  силами   міськрайорганів внутрішніх справ або охороною відповідних місць позбавлення волі.

Конвоювання та тримання в судах підсудних (засуджених)  із ізоляторів   органів   внутрішніх  справ  та  Служби  безпеки  для тимчасового тримання затриманих і взятих під варту  осіб  (далі  - ІТТ) у міський та районні суди,  охорона підсудних під час судових засідань цих судів і конвоювання їх у місця тримання  здійснюється силами міськрайорганів внутрішніх справ.

У службових приміщеннях усіх судів і в  місцях  проведення засідань силами і коштами судових органів обладнуються кімнати для тримання  підсудних  (засуджених),  зали   для   засідання   суду, приміщення  для  розміщення  особового складу варти.  Усі службові приміщення повинні утримуватися  в  належному  порядку,  своєчасно ремонтуватися і мати достатнє освітлення.

Обслуговування   судового   органу   припиняється   після повідомлення  головою  суду  командира  військової  частини.   Про припинення  обслуговування  суду він доповідає по команді та видає наказ. На кожен судовий орган штабом  частини  розробляється  і затверджується   план  охорони  (схема  охорони,  табель  постів, бойовий розрахунок особового складу варти).

            Завдання  з  конвоювання  підсудних (засуджених) в судові органи військова  частина  (підрозділ),  міськрайорган  внутрішніх справ  виконують  на  підставі  письмових заявок судових органів і начальників місць попереднього ув'язнення або позбавлення волі.

Заявка   судового   органу   на   конвоювання   підсудних (засуджених) в судові  засідання  направляється  начальнику  місця позбавлення  волі  (слідчого  ізолятора,  тюрми,  ВТУ)  за  місцем тримання  підсудних  (засуджених)  або  начальнику  міськрайоргану внутрішніх  справ  із  розрахунку одержання її не пізніше ніж за 5 діб  до  початку  судового  процесу,  але  не  пізніше   доби   до відправлення  чергової  варти  за  плановим  залізничним  (водним, повітряним) маршрутом.  Начальник місця позбавлення волі  за  добу надсилає  заявку на варту командиру військової частини (начальнику міськрайоргану внутрішніх  справ).  Заявка  може  також  вручатися начальнику   варти   після  прибуття  до  слідчого  ізолятора  для прийняття підсудних (засуджених).

У  заявці,  підписаній головою суду (його заступником або головуючим у судовому засіданні) і  скріпленій  гербовою  печаткою судового органу, зазначається:

     -прізвища, ім'я та по батькові,  рік народження підсудних,  за якими статтями КК України ( 2001-05, 2002-05 ) звинувачуються;

     -місцезнаходження підсудних  та  місце  розгляду  їх   судових справ;

     -строк доставки підсудних до судового органу (дата, час);

     -режим тримання  підсудних  під  час конвоювання (викладаються необхідні вимоги щодо ізоляції підсудних один від  одного  та  від інших конвойованих осіб).

Якщо в  судове   засідання   викликаються   як   свідки   або звинувачені особи, які тримаються під вартою з іншої справи, то це також зазначається в заявці.

Конвоювання  підсудних (засуджених),  а також осіб,  яких щойно взяли під варту,  після закінчення судового процесу до місця позбавлення  волі  начальник варти здійснює на підставі оформленої копії вироку або ухвали суду.

            У випадках,   коли   оформлення   копії  вироку  (ухвали)  на засуджених,  в тому  числі  взятих  під  варту  під  час  судового засідання,  може затримати варту в суді,  ці особи направляються в місця позбавлення волі після одержання від головуючого  витягу  із вироку (ухвали) суду,  постанови судді про обрання, як запобіжного заходу,  взяття  під  варту,  завірених  печаткою  із  зазначенням установчих даних.

            Про необхідність продовження судового  процесу  головуючий  у судовому засіданні робить про це відмітку в заявці варти.

Дозвіл на побачення  підсудного  (засудженого)  із  близькими родичами в період,  коли він рахується за судом, надається головою суду або головуючим у судовому засіданні, як правило, лише під час перебування  підсудного (засудженого) в слідчому ізоляторі,  тюрмі чи ВТУ. Передачі для підсудних у судовому органі не приймаються.

Конвоювання  засуджених   із   слідчих   ізоляторів   для відбування  покарання  у  ВТУ,  тюрмах,  а  також  із ВТУ у слідчі ізолятори,   в   розпорядження   органів    дізнання,    слідства, прокуратури,  суду  здійснюється  військовими частинами внутрішніх військ   залізничним,   повітряним,   водним   та    автомобільним транспортними засобами сполучення.

Переведення засуджених  із  ВТУ  в  слідчі  ізолятори  чи залишення  їх  в  ізоляторах  після  набуття вироком законної сили здійснюється відповідно до ст.410-1 КПК України, ст.25 ВТК України.

Підставою для конвоювання засуджених із місць позбавлення волі  і  тримання  їх  у слідчому ізоляторі (тюрмі) є ухвала суду, постанова  судді  або  мотивована   постанова   органу   дізнання, попереднього розслідування, санкціонована прокурором.

Засуджені,  які прибули в слідчі  ізолятори  за  викликом органів дізнання,  слідства, прокуратури чи суду, після закінчення терміну  необхідності  перебування  в   ізоляторі   повинні   бути повернені  у  місця  позбавлення  волі,  звідки вони прибули,  а у

випадку зміни судом виду  режиму  -  відправлені  у  встановленому порядку в тюрми, ВТУ з відповідним видом режиму.

 

Нарада постановила:

1.      Подану інформацію взяти до відома.

2.      Секретарям судового засідання у встановленні строки направляти  начальнику  місця позбавлення  волі  заявку   на   конвоювання   підсудних (засуджених) в судові  засідання.

3.      Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату Жмеринського міськрайонного суду Насоненко Т.А.

 

           

 

Керівник апарату Жмеринського

міськрайонного суду                                                                                  Т.А. Насоненко   

 

Секретар                                                                                                      А.В.Шпиль