flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Протокол № 8 від 30 серпня 2013 року

Протокол № 8

оперативної наради навчання працівників

Жмеринського міськрайонного суду

30 серпня 2013 року

 

                                                                                        На нараді присутні 20 працівники суду.

 

План навчання:

1.      Повідомлення про права та обовязки осіб, що беруть участь у судовому розгляді під час кримінального провадження.

2.      Пред’явлення позову. Відкриття провадження у справі.

 

Слухали: Повідомлення про права та обовязки осіб, що беруть участь у судовому розгляді під час кримінального провадження.

 

З доповіддю  по даному питанню виступила секретар судового засідання Кащенко Г.Р.

 

В обговоренні питання взяли участь заступник керівника апарату суду Скорковський П.Е., помічник судді Лукашова Н.М.

            Обговоривши питання відзначили, що судовий розпорядник роздає особам, які беруть участь у судовому розгляді, пам'ятку про їхні права та обов'язки, передбачені кримінальним процесуальним кодексом України (далі-КПК України). Після ознайомлення обвинуваченого та інших осіб, які беруть участь у судовому розгляді, з пам'яткою головуючий у справі з'ясовує, чи зрозумілі їм їх права та обов'язки і у разі необхідності роз'яснює їх.

Після вирішення питання відводу (самовідводу) учасників кримінального провадження судовий розпорядник, а за його відсутності секретар судового засідання роздає усім учасникам судового провадження пам'ятку про їх права та обов'язки, яка у подальшому зберігається у них, а головуючий надає учасникам судового провадження час для ознайомлення з її змістом. Пам'ятка має містити, з огляду на процесуальний статус учасника судового провадження, визначені КПК України його права та обов'язки, які він має у кримінальному провадженні в суді першої інстанції.

У першу чергу розпорядник вручає пам'ятку обвинуваченому, а якщо їх декілька, то кожному обвинуваченому окремо, захиснику (захисникам), потім потерпілому, його представникові, цивільному позивачеві, цивільному відповідачеві, представнику цивільного позивача та цивільного відповідача, свідку (свідкам кожному окремо) і його адвокатові, а також перекладачеві, спеціалісту та експертові.

Якщо обвинувачений (підозрюваний), потерпілий, цивільний позивач чи цивільний відповідач є неповнолітньою особою або особою, яка визнана у встановленому законом порядку недієздатною, то вона надається його законному представникові разом із пам'яткою про права та обов'язки законного представника обвинуваченого, потерпілого, цивільного позивача чи цивільного відповідача.

Після спливу відведеного головуючим часу для ознайомлення учасників судового провадження із пам'яткою про їх права та обов'язки головуючий запитує, чи зрозумілі сторонам та іншим учасникам судового провадження їхні права та обов'язки та у разі необхідності, за наявності питань щодо змісту пам'ятки, додатково роз'яснює їх.

 

Нарада постановила:

1.      Подану інформацію взяти до відома.

2.      Судовим розпорядникам повідомляти про права та обовязки осіб, що беруть участь у судовому розгляді під час кримінального провадження відповідно до ст.345 КПК України.

3.      Заступнику керівника апарату Скорковському П.Е. постійно коригувати роботу судових розпорядників.

4.      Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату Жмеринського міськрайонного суду Насоненко Т.А.

 

Слухали: Пред’явлення позову. Відкриття провадження у справі.

 

 З доповіддю  по даному питанню виступила помічник судді Жаглюк Я.М.

 

В обговоренні питання взяли участь заступник керівника апарату Скорковський П.Е., помічник судді Лукашова Н.М.

            Обговоривши питання відзначили, що позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції,  де вона реєструється,  з  дотриманням  порядку, встановленого   частинами  другою  і  третьою  статті  11-1  ЦПК України,  та  не  пізніше  наступного  дня передається визначеному судді. Позивач має право об'єднати в одній позовній заяві  кілька вимог, пов'язаних між собою. Позовна  заява  щодо  вимог,  визначених  у частині першій статті 96 ЦПК України,  може бути подана тільки в разі відмови у прийнятті  заяви  про  видачу  судового наказу або скасування його судом.

Суддя відкриває провадження у справі не інакше як на підставі заяви, поданої і оформленої в порядку, встановленому законодавством України. Питання про відкриття провадження у справі або про відмову у відкритті провадження у справі суддя вирішує не пізніше десяти днів з дня надходження заяви до суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків. Про відкриття провадження у справі чи відмову у відкритті провадження у справі суддя постановляє ухвалу. В ухвалі про відкриття провадження у справі зазначаються: 1) найменування суду, прізвище та ініціали судді, який відкрив провадження у справі, номер справи; 2) ким і до кого пред'явлено позов; 3) зміст позовних вимог; 4) час і місце попереднього судового засідання; 5) пропозиція відповідачу подати в зазначений строк письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються.

Ухвала  про  відмову  у  відкритті  провадження  у  справі повинна  бути  невідкладно надіслана позивачеві разом із заявою та всіма доданими до неї документами. Відмова  у  відкритті  провадження  у  справі  перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.

 

Нарада постановила:

1.      Подану інформацію взяти до відома.

2.      Контроль за виконанням постанови покласти на старшого секретаря Жмеринського міськрайонного суду Смірнову Є.А.

 

           

 

В.о. керівника апарату Жмеринського

міськрайонного суду                                                                                  П.Е. Скорковський   

 

Секретар                                                                                                      О.М. Коцюдим