Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Протокол № 11
оперативної наради працівників апарату Жмеринського міськрайонного суду
13 листопада 2013 року
На нараді присутні 29 працівник суду.
Повістка дня:
1. Про виконання посадових обов'язків судовими розпорядниками.
2. Про доповідну записку завідувача сектору організаційного забезпечення діяльності судів, судової статистики та інформаційних технологій ТУ ДСА України в Вінницькій області Колодько Н.С.
3. Про зміст Закону України «Про електронний цифровий підпис».
Слухали: Про виконання посадових обов'язків судовими розпорядниками.
З інформацією по даному питанню виступила керівник апарату суду Насоненко Т.А., яка зазначила, що на виконання Доручення затвердженого протоколом наради територіального управління з керівниками апаратів місцевих загальних судів Вінницької області від 31.10.2013 року необхідно провести навчання з судовими розпорядниками суду для наголошення їм на їхніх посадових обов’язках.
Відповідно до ч. 9 ст. 149 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до штату апарату судів входять судові розпорядники. Стаття 153 цього ж Закону зазначає, що судові розпорядники забезпечують додержання особами, що знаходяться в суді, встановлених правил, виконання ними розпоряджень головуючого в судовому засіданні. Судові розпорядники керуються у своїй діяльності цим Законом, вимогами процесуального закону, відповідними правилами та інструкціями, розпорядженнями голови суду та судді.
ЦПК України відносить судового розпорядника до інших учасників судового процесу, у повноваженнях якого визначальним є обов'язок забезпечувати організацію судового засідання, тобто сприяти суду у здійсненні правосуддя з цивільних справ (ст. 49).
Права та обов'язки судового розпорядника визначаються також Положенням про службу судових розпорядників та організацію її діяльності, затвердженим наказом Державної судової адміністрації України від 14.07.2011 р. № 112. Крім того, діє Інструкція про порядок забезпечення старшими судовими розпорядниками та судовими розпорядниками проведення судового засідання, їх взаємодії з правоохоронними органами, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 18.10.2004 р. № 182/04.
Для виконання своїх професійних обов'язків судовий розпорядник:
- забезпечує належний стан залу судового засідання і запрошує до нього учасників процесу;
- з урахуванням кількості місць та забезпечення порядку під час судового засідання;
- визначає можливу кількість присутніх у залі судового засідання;
- оголошує про вхід і вихід суду та пропонує всім присутнім встати;
- слідкує за додержанням присутніми порядку у залі судового засідання;
- виконує розпорядження головуючого про приведення до присяги перекладача, експерта;
- під час судового засідання приймає від учасників цивільного процесу та передає суду документи та інші матеріали. Зазначене є й обов'язком осіб, які беруть участь у справі, а саме передавати документи на інші матеріали через судового розпорядника (ч. 4 ст. 162 ЦПК);
- запрошує до залу судового засідання свідків та виконує вказівки головуючого щодо приведення їх до присяги;
- виконує інші доручення головуючого, пов'язані із створенням умов, необхідних для ведення справи
В обговоренні питання взяли участь заступник керівника апарату Скорковський П.Е., старший судовий розпорядник Когут С.С., помічники суддів Гундерук Н.В., Лукашова Н.М.
Враховуючи наведене нарада постановляє:
1. Дану інформацію взяти до відома.
2. Судовим розпорядникам неухильно дотримуватись посадової інструкції та Положення про службу судових розпорядників та організацію її діяльності.
3. Старшому судовому розпоряднику Когуту С.С. постійно контролювати судових розпорядників в частині забезпечення організації судового засідання.
4. Контроль за виконанням постанови залишаю за собою.
Слухали: Про доповідну записку завідувача сектору організаційного забезпечення діяльності судів, судової статистики та інформаційних технологій ТУ ДСА України в Вінницькій області Колодько Н.С.
З інформацією по даному питанню виступила керівник апарату суду Насоненко Т.А., яка довела до відома присутніх, що зміст доповідної записки завідувача сектору організаційного забезпечення діяльності судів, судової статистики та інформаційних технологій ТУ ДСА України в Вінницькій області Колодько Н.С. щодо несвоєчасного виготовлення Жмеринським міськрайонним судом ЕЦП, зокрема:
- документи, сформовані відповідальними особами, не відповідали вимогам Тимчасовому порядку отримання послуг ЕЦП органами судової влади затвердженого ДСА України;
- через недоліки пакет документів, необхідний для формування посилених сертифікатів ключів ЕЦП, неодноразово повертався з територіального управління на доопрацювання;
- при поверненні другого примірника Реєстру, сертифікати видано підписувачам через тривалий час після отримання від ТУ ДСА України в Вінницькій області.
Проведений моніторинг зазначених недоліків показав незадовільну, низьку якість роботи відповідальних осіб, на яких покладено обов’язки щодо отримання ЕЦП.
В обговоренні питання взяли участь : заступник керівника апарату суду Скорковський П.Е., головний спеціаліст з ІТ Антал П.В., консультант суду з кадрової роботи Шпиль А.В.
Враховуючи наведене нарада постановляє:
1. Дану інформацію взяти до відома.
2. Відповідальним працівникам апарату суду за виготовлення ЕЦП вказати на недоліки в роботі та в подальшому підвищити оперативність та якість роботи.
3. Контроль за виконанням постанови залишаю за собою.
Слухали: Про зміст Закону України «Про електронний цифровий підпис».
З інформацією по даному питанню виступила керівник апарату суду Насоненко Т.А., яка ознайомила присутніх зі змістом Закону України «Про електронний цифровий підпис».
Враховуючи наведене нарада постановляє:
1. Дану інформацію взяти до відома.
2. Усім працівникам апарату суду іще раз самостійно ознайомитись зі змістом Закону України «Про електронний цифровий підпис» для подальшого використання в роботі.
Керівник апарату Жмеринського
міськрайонного суду Т.А.Насоненко
Секретар А.В. Шпиль