flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Протокол № 3 від 28 березня 2014 року

  

Протокол № 3

оперативної наради навчання працівників

Жмеринського міськрайонного суду

28 березня 2014 року

 

На нараді присутні 28 працівників апарату суду за участю в.о. голови суду Сенько Л.Ю.

 

План навчання:

1.      Порядок роботи з речовими доказами.

  1. Формування у справи непроцесуальних документів.
  2. Порядок видачі (надсилання) справ (матеріалів кримінального провадження) для ознайомлення та копій судових документів.

4.      Про паспортизацію автоматизованого робочого місця користувача в суді.

  1. Робота з матеріалами кримінального провадження у стадії підготовчого провадження.
  2. Про розширене засідання колегії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Вінницькій області.

 

 

Слухали: Про порядок роботи з речовими доказами.

 

З доповіддю  по даному питанню виступила секретар суду Мельник О.С..

 

В обговоренні питання взяли участь керівник апарату суду Насоненко Т.А., старший секретар суду Смірнова Є.А., старший судовий розпорядник Когут С.С..

Обговоривши питання відзначили, що приймання, облік і зберігання речових доказів у кримінальних провадженнях, у цивільних, адміністративних справах, справах про адміністративні правопорушення провадяться відповідно до чинного законодавства,  Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому судді України з розгляду цивільних і кримінальних справ та Інструкції про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду, затвердженої спільним наказом Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Служби безпеки України, Верховного Суду України, Державної судової адміністрації України.

Для роботи з речовими доказами (зберігання, облік тощо) наказом керівника апарату суду визначений секретар суду Мельник О.С., яка для обліку речових доказів у суді веде журнал обліку речових доказів.

Кожний аркуш журналу пронумерований, журнал прошнуровано і скріплений гербовою печаткою та підписом керівника апарату суду.

Для зберігання речових доказів у суді виділені сейфи, різного розміру. Доступ до даних сейфів можливий лише у присутності відповідального працівника, а у разі його відсутності доступ до сейфів можливий тільки у присутності керівника апарату суду або особи, яка виконує його обов'язки і має дублікат ключа від такого сейфу. При цьому складається акт, в якому зазначається, у зв'язку з чим і які саме речові докази вилучені зі сейфу або передані для зберігання. Акт передається відповідальному працівникові для внесення відповідного запису до журналу обліку речових доказів.

Речові докази (документи, визнані речовими доказами в установленому законодавством порядку та долучені до справи як матеріали справи), що надходять до суду (подані сторонами, іншими учасниками процесу чи витребувані судом), реєструються в АСДС у день їх надходження. При реєстрації речових доказів у суді їм присвоюється номер (порядковий номер) згідно з журналом обліку речових доказів, в якому зазначаються дата надходження, найменування речових доказів, їх кількість, номер кримінального провадження, до якого вони долучені, прізвище, ім'я та по батькові обвинуваченого. Після реєстрації речового доказу до його упаковки чіпляється бирка, на якій зазначаються номер, за яким справа зареєстрована в суді, а також номер речового доказу.

Речові докази, за винятком документів, що зберігаються разом із матеріалами кримінального провадження, належним чином упаковані та опечатані; спосіб упаковки забезпечує неможливість підміни або зміни вмісту без порушення її цілісності та схоронність вилучених (отриманих) речових доказів від пошкодження, псування, погіршення або втрати властивостей, завдяки яким вони мають доказове значення. На речові докази, які не можуть бути належним чином упаковані через громіздкість чи з інших причин прикріплюється бирка у спосіб, що унеможливлює її зняття, зміну або пошкодження. Речові докази можуть також прийматися та зберігатися в упаковці, яка надійшла від органів досудового слідства.

Речові докази, зазначені у пунктах 17 - 26 Порядку зберігання речових доказів стороною обвинувачення, їх реалізації, технологічної переробки, знищення, здійснення витрат, пов'язаних з їх зберіганням і пересиланням, схоронності тимчасово вилученого майна під час кримінального провадження, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.11.2012 р. N 1104 (Порядок N 1104), у суді не зберігаються.

У разі передачі кримінального провадження та речових доказів до іншого суду про кожний із таких речових доказів робиться запис у журналі обліку речових доказів.

Після винесення судового рішення в журналі обліку речових доказів зазначаються дата винесення рішення та прийняте судом рішення щодо речових доказів.

Знищення речових доказів проводиться комісією, склад якої визначається керівником апарату суду в складі не менше трьох осіб. Знищення оформляється актом, який підписується всіма членами комісії, та в якому зазначаються номер справи, дата судового рішення, дата, місце, спосіб знищення речових доказів (речового доказу), прізвища та посади членів комісії. Акт затверджується головою суду, а підпис скріплюється відбитком гербової печатки суду та долучається до матеріалів справи. У журналі обліку речових доказів робиться запис про виконання судового рішення в частині знищення речових доказів.

Після набрання рішенням суду законної сили речові докази повертаються особам, від яких вони були одержані, або передаються особам, за якими суд визнав право на ці речові докази.

Здача судом цінностей повинна бути підтверджена фінансовим підрозділом органу, який проводив дізнання або досудове слідство. Документ про здачу речових доказів на зберігання долучається до справи, в журналі робиться відмітка про місце зберігання цінностей із зазначенням номера аркуша справи, за яким підшита квитанція.

Про рух речових доказів у справі відповідальний працівник (особа) робить відповідні записи в журналі обліку речових доказів.

До матеріалів справи (кримінального провадження) долучаються акти про знищення речових доказів, розписки осіб, яким повернуто речові докази, виконавчі листи, постанови у справах про адміністративні правопорушення разом із відмітками про повне виконання судового рішення. Акти про знищення речових доказів, долучені до матеріалів судових справ (кримінального провадження), обов'язково затверджуються керівником органу (установи, підприємства), що проводив знищення, зі скріпленням відбитком гербової печатки цього органу (установи, підприємства).

Використання речових доказів для службових чи інших потреб категорично забороняється. Також працівникам апарату суду категорично забороняється проводити реалізацію і придбання речових доказів, предметів конфіскації та брати участь у прилюдних торгах конфіскованим майном.

З метою перевірки стану та умов зберігання речових доказів, правильності ведення документів щодо їх приймання, передавання або в разі звільнення відповідального працівника (особи) керівником апарату суду визначається склад комісії для проведення відповідної перевірки не рідше одного разу на півріччя. Результати перевірки відображаються в акті, а в разі звільнення відповідального працівника (особи) - в акті приймання-передавання речових доказів іншому відповідальному працівникові (особі), на якого такі обов'язки покладено відповідним наказом керівника апарату суду. Акт зберігається у відповідній справі згідно з номенклатурою справ суду.

Нарада постановила:

1.      Подану інформацію взяти до відома.

2.      Старшому секретарю суду Смірновій Є.А. здійснювати постійний контроль за роботою секретарів суду в частині приймання, обліку і зберігання речових доказів, а також за правильністю заповнення журналу обліку речових доказів.

3.      Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду Насоненко Т.А..

 

 

Слухали: Формування у справи непроцесуальних документів.  

 

З доповіддю по даному питанню виступила секретар судового засідання Бондар С.В..

 

В обговоренні питання взяли участь керівник апарату суду Насоненко Т.А., старший секретар суду Смірнова Є.А., консультант суду з кадрової роботи Шпиль А.В..

Обговоривши питання відзначили, що непроцесуальні документи формуються у справи за допомогою автоматизованої системи документообігу суду відповідно до затвердженої номенклатури справ.

Під час формування справ слід дотримуватися таких правил:

1)      групувати у справи постійного зберігання тільки оригінали документів (у разі їх відсутності – засвідчені копії);

2)      не допускати включення до справ постійного зберігання чернеток, особистих документів, розмножених копій та документів, що підлягають поверненню (зі штампом, що належить іншій установі);

3)      групувати у справи документи одного діловодного року (за винятком особових, перехідних справ). Особові справи формуються впродовж усього часу роботи особи в суді;

4)      групувати у справи окремо документи постійного й тимчасового строків зберігання (як виняток, документи постійного й тимчасового строків зберігання, пов'язані з вирішенням одного питання, можуть групуватися протягом діловодного року в одну справу. Після закінчення діловодного року або перед переданням справи до архіву суду документи повинні бути розкладені за окремими справами згідно з номенклатурою);

5)      до справи включати документи тільки з одного питання або групи споріднених питань, що становлять єдиний тематичний комплекс, на початку справи вміщують ініціативний документ, а потім документ-відповідь та всі інші документи в логічній послідовності та хронології їх видання.

Якщо документи за змістом і строком зберігання не можуть бути згруповані у справи, передбачені номенклатурою, то заводиться нова справа з обов'язковим унесенням її назви та строку зберігання в діючу номенклатуру справ.

Справа не повинна перевищувати 250 аркушів (30 - 40 мм завтовшки).

Нормативні акти (положення, правила, інструкції тощо), затверджені розпорядчими документами (наказами, постановами, рішеннями), уміщуються у справи разом із цими документами.

Накази та розпорядження з основної діяльності; про прийняття, переведення, звільнення, заохочення, сумісництво працівників; про надання відпусток; про накладення стягнень на працівників; відрядження працівників; з адміністративно-господарських питань тощо групуються в різні справи.

Документи засідань зборів, нарад тощо групуються у дві справи:

1)      протоколи й документи до них (доповіді, довідки, проекти рішень тощо);

2)      документи з організації та проведення засідань (порядок денний, список запрошених, макет розсадження, перелік осіб, що виступають тощо).

Протоколи групуються у справи у хронологічному порядку і за номерами.

Документи до засідань систематизуються за датами й номерами протоколів; всередині групи документів, що стосуються одного протоколу - за порядком денним засідання.

Запити судів та інших органів й документи, пов'язані з їхнім виконанням, групуються у справи за напрямами діяльності суду. При невеликій кількості таких документів вони формуються в одну справу. Всередині справи документи систематизуються за датами запитів.

Затверджені плани, звіти, кошториси групуються у справах окремо від проектів цих документів.

Листування групується за змістом і кореспондентською ознакою і систематизується у хронологічній послідовності: документ-відповідь йде за документом - запитом.

Особові справи працівників суду ведуться у визначеному законодавством порядку.

Особові рахунки працівників, відомості нарахування заробітної плати та інші подібні фінансові документи систематизуються в межах року в алфавітному порядку за прізвищами або щомісячно.

 

 Нарада постановила:

1.      Подану інформацію взяти до відома.

2.      Консультанту суду з кадрової роботи Шпиль А.В. постійно вдосконалювати роботу, щодо формування кадрового резерву на посади в апараті суду та здійснювати контроль за виконанням річних планів підготовки кадрового резерву.

3.      Старшому секретарю суду Смірновій Є.А. продовжувати формування непроцесуальних документів у справи, відповідно до затвердженої номенклатури справ.

4.      Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду Насоненко Т.А.

 

 

Слухали: Порядок видачі (надсилання) справ (матеріалів кримінального провадження) для ознайомлення та копій судових документів.

           

З доповіддю  по даному питанню виступила секретар суду Мельник О.С..

 

В обговоренні питання взяли участь керівник апарату суду Насоненко Т.А., старший секретар суду Смірнова Є.А., судовий розпорядник Коцюдим О.М.

Обговоривши питання відзначили, що справи (матеріали кримінального провадження) видаються для ознайомлення апаратом суду за резолюцією голови суду, судді (судді-доповідача), секретаря канцелярії на підставі письмової вимоги (заяви) таким особам:

·         прокуророві, який має право на участь у розгляді справи, – після пред’явлення службового посвідчення;

·         адвокатам, які беруть участь у розгляді справ (після пред'явлення документа, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги, зокрема: посвідчення адвоката, договору про надання правової допомоги; довіреності; ордера; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги);

·         іншим учасникам кримінального провадження, адміністративного  або цивільного процесу, а також особам, які не брали участі в справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки (після пред'явлення документа, що посвідчує особу: паспорта, службового посвідчення, пенсійного посвідчення тощо, та в необхідних випадках - доручення представника).

Особам, які мають право витребування справ за службовим становищем,  не пов'язаним із розглядом справи (матеріалів кримінального провадження), справи видаються тільки на підставі відповідної письмової вимоги з резолюцією голови суду, після пред'явлення службового посвідчення.

Ознайомлення з матеріалами справи (кримінального провадження) проводиться виключно у приміщенні суду та у присутності працівника апарату суду.

Факт ознайомлення із матеріалами справи (кримінального провадження) фіксується працівником апарату суду в журналі видачі судових справ шляхом вчинення запису про те, хто і коли ознайомлювався зі справою (матеріалами кримінального провадження).

Видача справ (матеріалів кримінального провадження) для проведення аналізів, узагальнень або з іншою метою, що не пов'язані з розглядом справ (матеріалів кримінального провадження), проводиться на письмовий запит відповідної установи за письмовим розпорядженням голови суду чи його заступника.

Особи, зазначені вище, мають право знайомитися з матеріалами цивільних, адміністративних, кримінальних проваджень і справ про адміністративні правопорушення протягом усього робочого дня апарату суду.

Особа, яка одержує справу (матеріали кримінального провадження) для ознайомлення, розписується в журналі видачі справ (матеріалів кримінального провадження) для ознайомлення, де зазначаються дата, година видачі. Ознайомлення з матеріалами справи (кримінального провадження) та протоколом судового засідання проходить у встановленому розпорядженням голови суду місці.

Ознайомлення з матеріалами справи (кримінального провадження) та протоколом (журналом) судового засідання особи, яка тримається під вартою (підозрюваної, обвинуваченої або засудженої), відбувається у спеціально відведеному місці приміщення суду, визначеному головою суду.

Після ознайомлення з матеріалами справи особа робить відмітку на заяві про надання справи для ознайомлення, яка долучається до матеріалів справи.

Копії судових рішень у справі, які видаються учасникам судового процесу повторно, виготовляються апаратом суду лише після внесення встановленої законодавством плати (судового збору) за виготовлення копії судового рішення.

Після повернення справ із судів апеляційної чи касаційної інстанції копії судових рішень цих судів видаються судом першої інстанції.

Копії судових рішень мають бути належним чином оформлені та засвідчені відбитком гербової печатки суду.

Якщо копія судового рішення складається з кількох аркушів, вона має бути прошнурована нитками на п’ять проколів, а на зворотному боці останнього аркуша – скріплена підписом судді, працівника апарату суду, засвідчена відбитком гербової печатки суду, із зазначенням кількості зшитих аркушів.    

Особа, яка одержала копію судового рішення, повинна надати розписку про її отримання. У разі надіслання копії судового рішення поштою про це зазначається в судовій справі шляхом приєднання копії супровідного листа.

Копія вироку вручається засудженому або виправданому після проголошення вироку, у строки, визначені кримінальним процесуальним законодавством.

 

Нарада постановила:

1.      Подану інформацію взяти до відома.

2.      Старшому секретарю суду Смірновій Є.А. здійснювати постійний контроль за належністю оформлення копії судового рішення.

3.      Старшому судовому секретарю Смірновій Є.А. здійснювати постійний контроль за веденням журналу видачі справ (матеріалів кримінального провадження) для ознайомлення.

4.      Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду Насоненко Т.А.

 

 

Слухали: Про паспортизацію автоматизованого робочого місця користувача в суді.

 

З доповіддю  по даному питанню виступив головний спеціаліст з ІТ Антал П.В..

В обговоренні питання взяли участь керівник апарату суду Насоненко Т.А., заступник керівника апарату суду Скорковський П.Е..

Обговоривши питання відзначили, що наказом Державної судової адміністрації України №164 від 04 грудня 2013 року затверджено Положення про порядок використання ресурсів локальної комп’ютерної мережі в Державній судовій адміністрації України, територіальних управліннях Державної судової адміністрації України, місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції. Дотримання цього Порядку необхідне для правильного функціонування мережі, підтримки і поглиблення інтеграції комп’ютерної мережі в мережу Інтернет, а також з іншими мережами.

Мережа – локальна комп'ютерна мережа, розташована в приміщенні  Державної судової адміністрації України (далі – ДСА України), територіальних управліннях Державної судової адміністрації України (далі – ТУ ДСА України), місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції (далі - Суди) (сукупність комп’ютерів, кабельна система, сукупність мережевих адаптерів, активного мережевого обладнання, що працює під управлінням мережевих операційних систем і прикладного програмного забезпечення), до якої підключені служби і структурні підрозділи ДСА України, ТУ ДСА України, судді і працівники апарату Судів, а також працівники, що віддалено підключені через мережу Інтернет, комп'ютери і комп'ютерні мережі інших установ і організацій, які виконують спільні із ДСА України, ТУ ДСА України або Судом завдання.

Адміністратор – відповідальний працівник ДСА України, ТУ ДСА України або Суду (працівник, який відповідає за роботу системного адміністратора), що здійснює адміністрування серверів і робочих станцій, а також проектування і розвиток Мережі.

Користувач – користувач комп'ютера, підключеного до Мережі.

З метою забезпечення нормального функціонування мережі користувач зобов'язаний дотримуватися вимог цих Правил, а також неухильно слідувати рекомендаціям адміністратора.

Користувач при користуванні Мережею забороняється:

Порушення вимог цього Положення може призвести до відключення Користувача від Мережі. Відключення може бути тимчасовим, умовно безстроковим (відновлюється при клопотанні керівника Користувача), безстроковим.

Рішення про термін відключення залежить від ступеня і зловмисності порушення Правил.

Присутність Користувача в Мережі може бути припинена за власним бажанням Користувача або тимчасово у разі відсутності Користувача в Мережі (необхідно завчасно повідомити про це Адміністратора в усній або письмовій формі).

Управління Мережею здійснює Адміністратор, виконуючи роботи щодо супроводу і розвитку Мережі, підключення до Мережі, припинення доступу до Мережі, здійснення контролю використання ресурсів Мережі її користувачами.

Адміністратор несе відповідальність за:

·         функціонування Мережі в цілому;

·         функціонування сервісів Мережі;

·         порушення функціонування Мережі у зв’язку з некоректним управлінням маршрутизацією та базовими мережевими сервісами.

Адміністратор зобов’язаний:

·         обмежити доступ співробітників і сторонніх відвідувачів у приміщення, в яких встановлені сервери і комутаційне устаткування Мережі;

·         забезпечити контроль структури Мережі;

·         здійснювати організаційні (контроль дотримання правил користування комп’ютерною технікою) та технічні (регулярна зміна мережевих паролів, відстеження запуску і припинення використання програмного забезпечення, що порушує нормальну працездатність Мережі, комп'ютерів в ній і безпеку Мережі) заходи щодо припинення несанкціонованого підключення до Мережі із зовнішніх мереж, а також із комп’ютерів Мережі;

·         здійснювати керівництво роботами, пов'язаними з впровадженням нових технологій і розвитком Мережі;

·         проводити заходи щодо забезпечення безпеки в Мережі;

·         подавати пропозиції про необхідність придбання нових ліцензійних комп'ютерних програм, забезпечувати отримання необхідних комп'ютерних програм, що розповсюджуються на безоплатній основі, та проводити їх інвентаризацію;

·         надавати Користувачам консультаційну допомогу з питань використання ресурсів Мережі.

Адміністратор має право:

·         відключати Мережу, якщо зафіксовано вірусну активність, до усунення останньої;

·         частково або повністю відсторонювати порушників цього Положення від використання Мережею;

·         приймати рішення щодо адміністративних питань взаємодії з користувачами Мережі.

     Користувач має право:

·         на доступ до всіх ресурсів Мережі відповідно до вимог цього Положення;

·         надавати Адміністратору зауваження та пропозиції щодо роботи Мережі;

·         звертатися за довідковою інформацією і консультацією до Адміністратора.

Користувач зобов’язаний:

·         використовувати всі ресурси Мережі тільки в робочих цілях;

·         виконувати вимоги Адміністратора згідно з цим Положенням;

·         дотримуватися правил техніки безпеки при роботі з технічними засобами;

·         забезпечити нерозголошення ідентифікаційної інформації, яка використовується для доступу до ресурсів Мережі;

·         перешкоджати несанкціонованому і недобросовісному використанню ресурсів Мережі;

·         використовувати антивірусні програми;

·         дотримуватися законодавства з питань правової охорони комп'ютерних програм та виконувати умови їх використання.

Необхідність оснащення робочого місця Користувача комп’ютером та його підключення до Мережі визначається керівником Користувача.

Користувач повинен володіти базовими знаннями та навичками роботи на комп’ютері та з програмним забезпеченням, що буде встановлено на його робочому місці.

Дозвіл на підключення комп’ютера Користувача до Мережі надається Адміністратором після подання службової записки за формою, наведеною у додатку 1 до цього Положення. Самостійне підключення є грубим порушенням цього Положення.

Встановлення комп'ютера та периферійних пристроїв на робочому місці Користувача здійснює безпосередньо Адміністратор лише після ознайомлення Користувача зі змістом цього Положення. Встановлення додаткових внутрішніх або зовнішніх пристроїв до комп’ютера Користувача здійснює виключно Адміністратор.

Комп'ютер встановлюється у місці, де обладнанню забезпечується нормальне охолодження. Повітря з вентилятора охолодження комп'ютера повинно мати вільний вихід.

На комп’ютерне обладнання, встановлене на робочому місті Користувача, оформлюється паспорт за формою, наведеною у додатку 2 цього Положення.

Перед безпосереднім підключенням Користувача до Мережі Адміністратор повинен ознайомити його з цим Положенням.

Користувач може бути відключений від Мережі у зв’язку з порушенням вимог цього Положення. У разі звільнення Користувача після підписання обхідного листа Адміністратор відключає Користувача від Мережі (припиняє доступ до мережних ресурсів та видаляє його).

Адміністратору забороняється відключати Користувача від Мережі без погодження з його керівником.

Контроль за виконанням правил доступу і використання локальної обчислювальної мережі здійснює Адміністратор шляхом щомісячних і поточних перевірок.

Адміністратор має право знайомиться з документами, журналами й іншими матеріалам, що мають відношення до питань, що перевіряються.

Під час перевірки має бути присутній керівник структурного підрозділу, що перевіряється, або особа, що його заміщує.

За результатами перевірки складається акт з виявленими недоліками і пропозиції щодо їх усунення.

Користувач несе персональну відповідальність за дотримання встановлених вимог під час роботи в Мережі.

Відповідальність за допуск Користувача до Мережі і встановлення йому повноважень несе керівник структурного підрозділу та Адміністратор.

Користувачі, винні в порушенні законодавства України про захист прав власності і відомостей, що охороняються згідно із законом, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до чинного законодавства України.

 

Нарада постановила:

1.      Подану інформацію взяти до відома.

2.      Працівникам апарату суду, які є користувачами комп’ютерної мережі дотримуватись Положення про порядок використання ресурсів локальної комп’ютерної мережі в Державній судовій адміністрації України, територіальних управліннях Державної судової адміністрації України, місцевих та апеляційних судах загальної юрисдикції.

3.      Головному спеціалісту з ІТ здійснювати постійний контроль за виконанням правил доступу і використання локальної обчислювальної мережі.

4.      Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду Насоненко Т.А.

 

 

Слухали: Робота з матеріалами кримінального провадження у стадії підготовчого провадження.

 

З доповіддю по даному питанню виступила керівник апарату суду Насоненко Т.А..

 

В обговоренні питання взяли участь помічник судді Мельник А.Г., секретар суду Мельник О.С.

Обговоривши питання відзначили, що після отримання обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру або клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності суд не пізніше п’яти днів з дня його надходження постановляє ухвалу про призначення підготовчого судового засідання, в якій визначає дату, час та місце його проведення.

За розпорядженням головуючого секретар судового засідання надсилає прокурору, обвинуваченому, захиснику, потерпілому, його представнику та законному представнику, цивільному позивачу, його представнику та законному представнику, цивільному відповідачу та його представнику повідомлення про виклик до суду для участі у підготовчому судовому засіданні. Про день, час і місце проведення підготовчого судового засідання секретар судового засідання за розпорядженням головуючого повідомляє інших учасників судового провадження.

Повідомлення про виклик до суду надсилаються поштою, електронною поштою, факсом, телеграфом, телефонограмою, смс-повідомленням у вигляді судової повістки, зміст якої повинен відповідати вимогам, встановленим КПК України.

Особа, яка перебуває під вартою, викликається через адміністрацію місця ув'язнення.

У разі постановлення ухвали про проведення підготовчого судового засідання за участю обвинуваченого в режимі відеоконференції за клопотанням обвинуваченого, який тримається під вартою, копія ухвали направляється в установу місця ув’язнення.

Особі, щодо якої застосовано заходи безпеки, надсилається повістка про виклик до суду виключно через керівника органу досудового розслідування або прокурора, який прийняв рішення про застосування таких заходів, із дотриманням установлених вимог щодо забезпечення захисту інформації.

Повістка про виклик до суду особи, яка проживає за кордоном, вручається згідно з міжнародним договором України про правову допомогу, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а за відсутності такого – за допомогою дипломатичного (консульського) представництва.

Повістка про виклик до суду вручається особі секретарем судового засідання, якщо це відбувається у приміщенні суду.

На поштовій кореспонденції з повісткою про виклик до суду або судовим повідомленням проставляються відповідні відмітки зі штампом суду "Повістка про виклик" або "Судове повідомлення".

Повістка, повідомлення про виклик до суду, інші повідомлення учасникам судового провадження надсилаються з урахування отримання його учасниками не пізніше ніж за три дні до дати проведення підготовчого судового засідання.

Судовий розпорядник, а в разі його відсутності – секретар судового засідання роздає особам (потерпілому, його представнику та законному представнику, обвинуваченому, законному представнику обвинуваченого, захиснику, свідку, цивільному позивачу, представнику цивільного позивача та законному представнику цивільного позивача, цивільному відповідачу, представнику цивільного відповідача, перекладачу, експерту, спеціалісту), які беруть участь у судовому розгляді, пам'ятку про їхні права та обов'язки, передбачені КПК України.

Залежно від рішення суду за результатами підготовчого судового засідання секретар судового засідання здійснює відповідні дії:

       1) у разі постановлення судом ухвали про призначення судового розгляду:

·         надсилає розпорядження про виклик присяжних (за необхідності);

·         викликає учасників судового провадження та інших осіб, які мають бути присутніми при судовому розгляді;

·         оформляє та надсилає в разі прийняття судом рішення про призначення захисника відповідні повідомлення до центру з надання безоплатної вторинної допомоги в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;

·         надсилає в разі прийняття судом рішення про залучення перекладача відповідні повідомлення про виклик перекладача;

·         надсилає в разі прийняття судом рішення про накладення арешту на майно обвинуваченого копію ухвали компетентним органам для відома та виконання;

·         у разі прийняття судом рішення про зміну запобіжного заходу надсилає копію ухвали компетентним органам для відома та виконання;

2)      у разі ухилення обвинуваченого від суду та оголошення його розшуку або в разі захворювання обвинуваченого на психічну чи іншу тяжку тривалу хворобу, яка виключає його участь у судовому провадженні, та постановлення судом відповідної ухвали:

·         надсилає до органів внутрішніх справ копію ухвали про зупинення провадження у справі для організації розшуку обвинуваченого (якщо провадження у справі зупинено до розшуку обвинуваченого);

·         надсилає учасникам судового провадження повідомлення про зупинення провадження у справі у порядку інформування;

3)      у разі прийняття рішення про звернення з поданням до суду апеляційної інстанції для вирішення питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого – інформує сторони та інших учасників кримінального провадження. Якщо обвинувачений тримається під вартою, надсилає адміністрації місця ув'язнення скріплене відбитком гербової печатки суду (за підписом судді) повідомлення про перерахування обвинуваченого за відповідним судом апеляційної інстанції;

4)      у разі прийняття судом рішення про повернення прокурору обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, якщо вони не відповідають вимогам КПК – невідкладно вручає (направляє) копію ухвали учасникам кримінального провадження.

Обвинувальний акт з додатками надсилається прокурору після закінчення встановленого законом строку для подання апеляційної скарги на таку ухвалу.

Заповнені статистичні картки на осіб, стосовно яких розглянуто матеріали кримінального провадження, вилучаються, обробляються та надсилаються за належністю.

У всіх випадках надіслання матеріалів кримінального провадження відповідна інформація вноситься до АСДС.

У разі подання апеляційної скарги на ухвалу про повернення обвинувального акта, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру прокурору, апеляційна скарга з матеріалами кримінального провадження надсилається в апеляційний суд, про що також інформуються учасники кримінального провадження.

У разі постановлення судом ухвали про закриття кримінального провадження копія ухвали невідкладно направляється (вручається) учасникам кримінального провадження.

Ухвала про закриття кримінального провадження після закінчення встановленого законом строку для подання апеляційної скарги звертається до виконання за правилами, встановленими для виконання судових рішень (відповідним органам (особам) надсилаються повідомлення про виконання та додається копія ухвали про закриття кримінального провадження).

У разі постановлення судом вироку, яким затверджено угоду, копія вироку невідкладно направляється (вручається) учасникам кримінального провадження.

Вирок суду, яким затверджено угоду, після закінчення встановленого законом строку для подання апеляційної скарги звертається до виконання за правилами, встановленими для виконання судових рішень (відповідним органам (особам) надсилаються повідомлення про виконання та додається копія вироку суду, яким затверджено угоду).

У разі подання апеляційної скарги на вирок суду, яким затверджено угоду, апеляційна скарга з матеріалами кримінального провадження надсилається до апеляційного суду, про що інформуються учасники кримінального провадження.

У разі постановлення судом ухвали про відмову в затвердженні угоди та повернення кримінального провадження прокурору для продовження досудового розслідування копія ухвали невідкладно направляється (вручається) учасникам кримінального провадження.

Матеріали кримінального провадження надсилаються прокурору після закінчення встановленого законом строку для подання апеляційної скарги на таку ухвалу.

У разі подання апеляційної скарги на ухвалу про відмову в затвердженні угоди та повернення кримінального провадження прокурору для продовження досудового розслідування апеляційна скарга з матеріалами кримінального провадження надсилається в апеляційний суд, про що також інформуються учасники кримінального провадження.

У разі подання апеляційної скарги на ухвалу, яка самостійному оскарженню не підлягає, секретарем судового засідання не пізніше трьох днів формується контрольне провадження, яке надсилається до суду апеляційної інстанції.

У разі розгляду кримінального провадження по суті в підготовчому провадженні, таке кримінальне провадження передається секретарем судового засідання до канцелярії суду у п’ятиденний строк.

 

Нарада постановила:

1.      Подану інформацію взяти до відома.

2.      Секретарям судового засідання своєчасно направляти повістки, повідомлення про виклик до суду учасникам судового провадження, для проведення підготовчого судового засідання.

3.      Секретарю суду Мельник О.С. здійснювати ретельну перевірку правильності та повноти заповнення статистичних карток на осіб, стосовно яких розглянуто матеріали кримінального провадження.

4.      Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду Насоненко Т.А..

 

Слухали: Про розширене засідання колегії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Вінницькій області.

 

З доповіддю  по даному питанню виступила керівник апарату суду Насоненко Т.А..

 

В обговоренні питання взяли участь заступник керівника апарату суду Скарковський П.Е., старший секретар суду Смірнова Є.А..

Обговоривши питання відзначили, що 21 березня 2014 року відбулося розширене засідання колегії Територіального управління Державної судової адміністрації Вінницької області, на якому були присутні в.о. голови суду Сенько Л.Ю. та керівник апарату суду Насоненко Т.А..

На даному засіданні були прийняті рішення колегії Територіального управління Державної судової адміністрації України в Вінницькій області від 21 березня 2014 року з таких питань: №1 «Про закупівлю у 2013-2014 роках товарів, робіт і послуг джля місцевих загальних судів області, вирішення інших організаційних питань забезпечення діяльності судів в умовах жорсткої економії бюджетних коштів», №2 «Аналіз використання коштів у 2013 році та перспективи використання коштів, передбачених кошторисом на 2014 рік», №3 «Стан впровадження проекту «Електронний суд», використання систем ВКЗ. Якість звітів про роботу судів за 2013 рік», №4 «Ведення кадрової роботи в місцевих загальних судах області та територіальному управлінні», №5 «Аналіз звернень громадян, що надійшли до територіального управління у 2013 році. Робота із запитами на отримання публічної інформації в місцевих загальних судах», №6 «Стан забезпечення місцевих загальних судів товарно-матеріальними цінностями, організаційні заходи щодо підвищення рівня безпеки у судах».

 

Нарада постановила:

1.      Подану інформацію взяти до відома.

2.      Керівнику апарату суду Насоненко Т.А. забезпечити виконання рішень колегії  Територіального управління Державної судової адміністрації України в Вінницькій області від 21 березня 2014 року.

3.      Керівнику апарату суду Насоненко Т.А. вживати жорстких заходів щодо економного використання бюджетних коштів.

4.      Працівникам апарату суду неухильно дотримуватись вимог Правил поведінки працівників суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 06.02.2009 року №33.

5.      Контроль за виконанням постанови покласти на керівника апарату суду Насоненко Т.А.

 

 

 

Керівник апарату Жмеринського

міськрайонного суду                                                                                  Т.А. Насоненко   

 

Секретар                                                                                                      А.В.Шпиль