flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз стану виконання судових рішень за ІІІ квартал 2009 року

22 лютого 2010, 15:10
А Н А Л І З
стану виконання судових рішень у кримінальних справах
за ІІІ квартал 2009 року.
 
Відповідно до плану роботи Жмеринського міськрайонного суду на друге півріччя 2009 року було проведено даний аналіз.
Протягом дев’яти місяців 2009 року у провадженні суду перебувало 217 кримінальних справ, них по 155 провадження закінчено.
Протягом 3-го кварталу 2009 року в законну силу вступив 41 вирок.
Згідно процесуального законодавства, вирок, що набрав законної сили, звертається до виконання судом, не пізніш як через три доби з дня набрання ним законної сили або повернення справи з апеляційної чи касаційної інстанції.
Згідно зі ст. 401 КПК України виправдувальний вирок і вирок, що звільняє підсудного від покарання, вступають в законну силу і виконуються негайно після проголошення вироку. Якщо підсудний перебуває під вартою, суд звільняє його з-під варти в залі судового засідання.
Вирок місцевого суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляцій, а вирок апеляційного суду — після закінчення строку на подання касаційної скарги, внесення касаційного подання, якщо його не було оскаржено чи на нього не було внесено подання.
Все листування по зверненню до виконання вироків, постанов у кримінальних справах в Жмеринському міськрайонному суді покладається на кримінальну канцелярію суду (а саме на секретаря суду з кримінальних справ Мельник О.М. та діловода кримінальної канцелярії Добриніну В.А.).
Своєчасне звернення до виконання вироку, який набрав законної сили, покладається на суддю під головуванням якого постановлено його  або голову суду.
Усі копії вироків, рішень, ухвал і постанов, що надсилаються на виконання, а також виконавчі листи, що видаються судом, завіряються підписами голови суду або судді, головуючого по справі, і секретаря суду з поставленням гербової печатки суду, супровідні листи, що надсилаються разом із копіями зазначених документів, підписуються тими ж особами.
Після набрання вироком суду законної сили копія вироку із супровідним листом, підписаним суддею та зареєстрованим в канцелярії суду, надсилається за належністю відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України та в строки, установлені ним.
У тих випадках, коли вирок, рішення, ухвала, постанова були змінені апеляційним або Верховним судом України, про це зазначається на копії документа, що видається. До копії вироків, постанов, змінених в апеляційному або касаційному порядку, приєднуються копії ухвал апеляційної чи касаційної інстанцій.
Проводячи даний аналіз, встановлено, що процесуальні дії пов’язані із зверненням рішень суду по кримінальним справам проводяться з дотриманням вимог Інструкції ведення діловодства в загальних місцевих судах.
Так, вирок суду у справах в яких особа (або особи), яка засуджена до позбавлення волі або арешту, та не перебуває під вартою, судом надсилаються дві копії вироку органу внутрішніх справ за місцем проживання засудженого, копії апеляційної, касаційної ухвал (якщо такі є) і розпорядження про виконання вироку, що набрав законної сили встановленої форми. Розпорядження про виконання вироку, що набрав законної сили, обов’язково підписується головуючим по справі або головою суду та секретарем суду з кримінальних справ.
Для прикладу, вирок по кримінальній справі про обвинувачення Мазура В.І. за ч.3 ст.286 КК України (головуючий суддя Ковальський В.І.) постановлено судом 24 червня 2009 року, яким Мазура В.І. визнано винуватим і призначено покарання за ч.3 ст.286 КК України у виді 8 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на три роки.
Запобіжний захід щодо засудженого до вступу вироку у законну силу залишено без змін - підписку про невиїзд. Строк відбування призначеного покарання засудженому Мазуру було постановлено відраховувати з моменту приведення вироку до виконання. Судом також присуджено до стягнення з засудженого в рахунок відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди на користь потерпілих: Ільющенкової Ганни Олександрівни – 68509 грн., Ільющенкова Олександра Петровича – 52000 грн., Балакір Олени Михайлівни – 67141 грн., Балакір Василя Михайловича – 52000 грн. Речові докази по справі – автомобіль «Део Ланос» державний номерний знак «АВ1986АН», що знаходився на зберіганні в дворі Жмеринського РВ УМВС, присуджено передати у розпорядження засудженого Мазура В.І.; мотоцикл «ИЖ-7.107» державний номерний знак «1366ВИЖ», що знаходився на зберіганні в дворі Жмеринського РВ УМВС постановлено передати у розпорядження потерпілого Балакіра В.М. Також з засудженого стягнено у 1106 гривень 56 коп. судових витрат.
На даний вирок надійшли апеляції потерпілих, засудженого, прокурора. Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Вінницької області від 19 серпня 2009 року апеляційні скарги було залишено без задоволення, а вирок Жмеринського міськрайонного суду від 24.06.2009 року щодо Мазура В.І. - без змін.
З апеляційного суду справа повернулась 27.08.2009 року.
27.08.2009 року судом на ім’я начальника Жмеринського РВ УМВС судом, за підписом головуючого по справі, секретаря суду з кримінальних справ та скріплених печаткою, було направлено 2 копії вироку відносно Мазура В.І. та розпорядження про виконання вироку, що набрав законної сили. Цього ж дня судом було направлено виконавчі листи про стягнення судових витрат, матеріальної та моральної шкоди, й про передачу речових доказів.
При зверненні до виконання вироку щодо особи, засудженої до позбавлення волі або арешту, яка перебуває під вартою, відповідно до ст. 404 КПК України, дві копії вироку, копії апеляційної, касаційної ухвал (якщо такі є) і розпорядження про виконання вироку, що набрав законної сили, надсилаються адміністрації місця попереднього ув'язнення.
Так, вироком суду від 7.07.2009 року Колчина В.Ю. було визнано винуватим та призначено покарання за ч.3 ст.185, ст..71 КК України у виді 6 років позбавлення волі. Запобіжний захід Колчину до вступу даного вироку в законну силу було залишено без змін – тримання під вартою. (головуючий по справі - суддя Ковальський В.І.)
Копія вироку засудженому та начальнику ІТТ Жмеринського РВ УМВС для долучення до особової справи засудженого вручена в день винесення вироку.
Вирок в апеляційному порядку не переглядався і вступив в законну силу 23.07.2009 року. Цього ж дня секретарем суду на ім’я начальника СІЗО тюрми №1 м. Вінниці було направлено розпорядження про виконання вироку, що набрав законної сили.
Згідно інструкції кримінальна справа підлягає здачі в архів суду після долучення до матеріалів справи повідомлення органу, що виконує покарання, про місце відбування покарання засудженого. Так, по справі про обвинувачення Колчина, таке повідомлення надійшло до суду 18.08.2009 року.
Якщо за вироком суду необхідно взяти під варту засудженого, який не перебуває під вартою, справа передається до архіву суду після одержання від відповідного органу внутрішніх справ повідомлення про взяття засудженого під варту. У кримінальній справі про обвинувачення Мазура В.І. таке повідомлення разом із протоколом затримання засудженого надійшло до суду 7.09.2009 року.
 Якщо засуджений після винесення вироку переховується, справа передається в архів суду тільки після одержання повідомлення від органу, що виконує покарання, про місце відбування покарання засудженого.
У кримінальних справах по яких постановлено вироки яким осіб засуджено до виправних робіт копії вироку повинні надсилатися:
а) до кримінально-виконавчої інспекції за місцем роботи засудженого - для виконання (дві копії вироку разом з розпорядженням про виконання вироку, що набрав законної сили, і підпискою засудженого про явку в кримінально-виконавчу інспекцію);
б) органу внутрішніх справ за місцем проживання засудженого - для проведення індивідуально-профілактичної роботи.
Справа підлягає здачі в архів суду після долучення до матеріалів справи повідомлення органу, що виконує покарання, про місце відбування покарання засудженого.
Так, суд під головуванням судді Клапоущака С.Ю., розглянувши кримінальну справу про обвинувачення Берестюка А.В., 28.08.2009 року виніс вирок, яким визнав Берестюка винуватим та призначив йому покарання за ч.1 ст.122 КК України у виді виправних робіт за місцем роботи строком на 1 рік з відрахуванням 10 % заробітної плати в доход держави.
Вирок вступив в законну силу 14.09.2009 року. В порядку виконання вироку на ім’я начальника ВКВІ Жмеринського р-ну судом було направлено розпорядження про виконання вироку, що набрав законної сили, 2 копії вироків щодо Берестюка, та розписку засудженого про явку в кримінально-виконавчу інспекцію. Однак згідно матеріалів кримінальної справи копію вироку відносно засудженого Берестюка до органу внутрішніх справ за місцем його проживання, а саме до Жмеринського РВ УМВС України у Вінницькій області, для проведення індивідуально-профілактичної роботи, направлено не було.
Судом щодо особи, засудженої до громадських робіт, копії вироку мають бути направлені:
а) до кримінально-виконавчої інспекції за місцем проживання засудженого - для виконання (дві копії вироку разом з розпорядженням про виконання вироку, що набрав законної сили, і підпискою засудженого про явку до кримінально-виконавчої інспекції);
б) органу внутрішніх справ за місцем проживання засудженого - для проведення індивідуально-профілактичної роботи.
Суд, розглянувши кримінальну справу №1-154/09р) про обвинувачення Красняка С.О., 6.07.2009 року виніс вирок, яким визнав його винуватим та призначив йому покарання за ч.1 ст.185 КК України у виді 200 годин громадських робіт. (головуючий -суддя Ковальський В.І.)
Вирок вступив в законну силу 22.07.2009 року. В порядку виконання вироку на ім’я начальника ВКВІ Жмеринського р-ну судом 22.07.2009 року було направлено розпорядження про виконання вироку, що набрав законної сили, 2 копії вироків щодо Красняка, та розписку засудженого про явку в кримінально-виконавчу інспекцію. Однак, як і в попередньому прикладі в матеріалах даної кримінальної справи відсутні відомості, які підтверджують направлення копії вироку відносно засудженого Красняка до органу внутрішніх справ за місцем його проживання (Жмеринського РВ УМВС України у Вінницькій області), для проведення індивідуально-профілактичної роботи.
Якщо особі призначено покарання (основне чи додаткове) у виді сплати штрафу, і якщо в установлений строк штраф не сплачено, судом протягом трьох діб із дня закінчення строку для добровільної сплати штрафу оформляється та надсилається до відділу державної виконавчої служби за місцезнаходженням майна засудженого виконавчий лист про примусове стягнення штрафу.
Дудара В.С. вироком Жмеринського міськрайонного суду від 6.08.2009 року було визнано винним та на підставі ч.1 ст.185 КК України призначено покарання у виді штрафу в доход держави в розмірі 1000 гривень. (головуючий суддя Петрашек Л.І.) Засудженим в добровільному порядку штрафу не було сплачено, тому після вступу вироку в законну силу 25.08.2009 року судом було направлено на ім’я начальника ВДВС Жмеринського МРУЮ виконавчий лист про стягнення в дохід держави з Дудара штрафу у розмірі 1000 грн. 16.09.2009 року з виконавчої служби до суду надійшла постанова про відкриття виконавчого провадження про стягнення 1000 грн. штрафу на користь держави. На час проведення аналізу додаткових відомостей про хід виконання даного вироку суду до суду не надходило. Тому, слід рекомендувати секретарю суду з кримінальних справ та головуючому по справі постійно тримати на контролі хід виконання вироку суду, яким особу засуджено до покарання у виді штрафу, у разі невиконання їх у добровільному порядку.
Така справа підлягає здачі в архів суду після долучення до матеріалів справи квитанції про сплату штрафу або належним чином оформленого виконавчого листа з відміткою про виконання вироку.
 Вироком суду у кримінальній справі про обвинувачення Дем’нчука С.К за ч.1 ст. 185 КК України від 30.07.2009 року, Дем’янчука визнано винним і призначено покарання за ч.1 ст. 185 КК України у виді 2-х років позбавлення волі. За ст..75 КК України його звільнено від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на 1 рік, та відповідно ст.. 76 КК України на нього покладені обов’язки, передбачені п.2, 3, 4 даної статті. (головуюча суддя Сенько Л.Ю.) Вирок вступив в законну силу 17.08.2009 року. Про виконання даного вироку суд надіслав кримінально-виконавчій інспекції Жмеринського району, за місцем проживання засудженого, дві копії вироку, розпорядження про виконання вироку, що набрав законної сили, і підписку засудженого про явку до кримінально-виконавчої інспекції.
Така справа підлягає здачі в архів суду після долучення до матеріалів справи копії постанови суду про звільнення засудженого від призначеного покарання у зв'язку із закінченням іспитового строку або копії судового рішення про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування покарання.
Згідно інструкції, якщо провадження в кримінальній справі судом закрито (у зв'язку з відсутністю події чи складу злочину, унаслідок зміни обстановки, у зв'язку з дійовим каяттям, з примиренням обвинуваченого, підсудного з потерпілим, у зв'язку із закінченням строків давності тощо), копія постанови про закриття кримінальної справи протягом трьох діб після її винесення надсилається прокуророві, особі, яка притягалася до відповідальності, особі, за заявою якої була порушена кримінальна справа, а також потерпілому та цивільному позивачеві. Однак перевіркою встановлено, що дані вимоги при виконанні таких постанов не дотримуються. Такі справи підлягають здачі в архів суду, згідно інструкції, після приєднання до матеріалів справи копій супровідних листів, за якими надіслано копії судових рішень.
Так, провадження по кримінальній справі №1-189/09 про обвинувачення Голуб’єва О.М., постановою суду від 15.09.2009 року, було закрито; Голуб’єва О.М. звільнено від кримінальної відповідальності за діяння передбачені ст.. 128 КК України у зв’язку із закінченням строків давності. Постанова вступила в законну силу 23.09.2009 року (головуючий суддя Клапоущак С.Ю.). Головуючим по справі не було проконтрольовано дотримання вимог інструкції з діловодства при виконанні даної постанови, тому постанову суду від 15.09.2009 року не було направлено ні прокуророві, ні обвинуваченому, ні потерпілому, ні особі, за заявою якої було порушено дану кримінальну справу.
Виконання окремої постанови в кримінальних справах полягає, відповідно до інструкції, в направленні однієї її копії органу, посадовій чи іншій особі до відома чи для виконання. Перевіркою встановлено, що всі окремі постанови в кримінальних справах по яких судові рішення вступили в законну силу протягом 3-го кварталу 2009 року направлені судом для виконання вчасно, у встановленому порядку.
До отримання повідомлення про виконання окремої постанови її копія перебуває на контролі у відповідному наряді (за номенклатурою нашого суду він має номер 1.25). Згідно процесуального законодавства протягом 1-го місяця на адресу суду повинно надійти повідомлення про вжиті заходи, направлені на виконання окремої постанови суду.
Аналізуючи виконання окремих постанов суду, слід відмітити, що не по всіх окремих постановах, по яких минув місячний строк для вжиття заходів до усунення порушень закону, надійшли повідомлення про їх виконання, а саме окрема постанова винесена по кримінальній справі про обвинувачення Колчина В.Ю.(головуючий суддя Ковальський В.І.), 7 липня 2009 року, набула законної сили та направлена на виконання 23.07.2009 року. Секретарем суду надсилались листи органу, на який покладено її виконання, з проханням повідомити про результати вжитих заходів, однак відповіді до цього часу немає. (Такий порядок одержання відповідей ніяким нормативним актом не передбачений).
Згідно положень Інструкції, якщо протягом місяця в суд не надійде від посадової особи повідомлення про результати вжиття заходів до усунення порушень закону, зазначених в окремій постанові, працівник апарату суду, який здійснює контроль за своєчасним виконанням судових рішень у кримінальних справах, складає та передає судді, який виніс окрему постанову, протокол про вчинення посадовою особою адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 185-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Однак виконання даного положення не дотримується.
Така кримінальна справа підлягає здачі в архів суду після отримання та долучення до матеріалів справи повідомлення про результати вжиття необхідних заходів або копії постанови про накладення на посадову особу адміністративного стягнення за залишення нею окремої ухвали (постанови) без розгляду.
Якщо говорити про виконання судових рішень в частині стягнення судових витрат, відшкодування шкоди завданої злочином, про вирішення долі речових доказів, то в процесі проведення цього налізу, проведення перевірки кримінальних справ ніяких порушень, недоліків виявлено не було. Робота по виконанню рішень суду в кримінальних справах в цій частині проводиться відповідно до Інструкції.
Судові рішення в частині стягнення судових витрат, відшкодування збитків, заподіяних злочином звертаються до виконання з дотриманням порядку, зазначеного в Інструкції. Виконавчі листи виписуються не пізніше трьох днів після набрання судовим рішенням законної сили або після повернення справи з апеляційної чи касаційної інстанцій.
Якщо відшкодування збитків покладено солідарно на декількох осіб, виконавчі листи виписуються за кількістю боржників з обов'язковим зазначенням у кожному виконавчому листі загальної суми, що підлягає стягненню, та всіх осіб, які зобов'язані відшкодувати збитки. Справа підлягає здачі в архів суду після долучення до матеріалів справи повернутих виконавчих листів з відмітками про відшкодування збитків, стягнення судових витрат (якщо стягнення проводилося на користь держави чи до державного бюджету) або копій супровідних листів, за якими надіслано виконавчі листи до відділу державної виконавчої служби за місцезнаходженням майна засудженого, місцем роботи чи місцем проживання засудженого (якщо стягнення проводилося на користь фізичних чи юридичних осіб).
Якщо за судовим рішенням необхідно знищити речові докази, які зберігаються в суді, вони знищуються після набрання судовим рішенням законної сили. Знищення речових доказів проводиться комісією в складі не менше трьох осіб: судді - головуючого в суді першої інстанції, керівника апарату суду, секретаря судового засідання, секретаря суду чи іншого працівника апарату суду. Знищення оформляється актом, у якому зазначаються номер справи та дата судового рішення, дата, місце, спосіб знищення речових доказів (речового доказу), прізвища та посади членів комісії. Акт підписується всіма членами комісії, затверджується головою суду, чий підпис скріплюється гербовою печаткою суду, та долучається до матеріалів справи. У журналі обліку речових доказів робиться запис про виконання судового рішення в частині знищення речових доказів; справа після проведення таких дій підлягає здачі в архів суду.
В окремих випадках, коли це викликано особливими властивостями речових доказів, вони передаються спеціальним органам інших відомств (органам внутрішніх справ, охорони здоров'я, представникам військових частин тощо). Разом з речовим доказом, який підлягає знищенню, надсилаються копія судового рішення та супровідний лист. Копія супровідного листа та отриманий після знищення акт про знищення підшивається до матеріалів справи. У журналі обліку речових доказів робиться запис про виконання судового рішення в частині знищення речового доказу; справа після проведення таких дій підлягає здачі в архів суду.
Якщо речові докази перебувають за межами суду, виконавчий лист про знищення речових доказів надсилається за місцезнаходженням речових доказів. До суду повинен надійти належним чином оформлений акт про знищення речових доказів та виконавчий лист виданий судом з відміткою про виконання, які долучаються до матеріалів кримінальної справи, а в журналі обліку речових доказів робиться відповідний запис. Після проведення таких дій справа підлягає здачі в архів суду.
Під час перевірки встановлено, що заступником начальника Жмеринського РВ УМВС, начальником ВС Жмеринського РВ УМВС України майором міліції Юр’євою  Л.А. не дотримуються вимоги інструкції щодо оформлення виконавчих листів при поверненні їх до суду. Так, після виконання вироку суду в частині передачі, поверненні, знищенні речових доказів, начальником СВ Жмеринського РВ УМВС України до суду повертається належним чином документ про виконання вироку в частині речових доказів та виконавчий лист виданий судом, але без відмітки про виконання. Секретар суду Мельник О.М., уваги на ці порушення не реагує, ніяких заходів не приймається.
Про необхідність отримати речові докази суд повідомляє їх власника (якщо речові докази перебувають у суді). У разі особистої явки власника речового доказу обов'язково встановлюється його особа (на підставі паспорта чи іншого документа, який містить фотографію). У розписці про отримання речових доказів чітко зазначається, на підставі якого документа встановлено особу, а також указуються орган, що видав документ, місце та дата його видачі. Якщо речові докази отримує представник юридичної чи фізичної особи, крім указаних дій, необхідно вимагати пред'явлення відповідної довіреності, яка долучається до матеріалів справи разом з розпискою про отримання речових доказів.
Речові докази, інші предмети, які необхідно повернути їх власнику, зберігаються в суді до набрання вироком законної сили або до закінчення строку оскарження постанови чи ухвали про закриття справи. Якщо протягом шестимісячного строку клопотання про повернення речових доказів не надходило, працівник апарату суду, який відповідає за збереження речових доказів, доповідає про це судді - головуючому при розгляді справи в суді першої інстанції чи голові суду, які відповідно до статті 41 Конституції України можуть розглянути це питання в порядку виконання судового рішення.
Справа підлягає здачі в архів суду після долучення до матеріалів справи повідомлення про виконання судового рішення в повному обсязі.
Якщо за судовим рішенням необхідно повернути речові докази, що перебувають на зберіганні поза межами суду, виконавчий лист про повернення речових доказів разом із супровідним листом надсилаються для виконання відповідному органу, установі, підприємству тощо, де перебувають на зберіганні речові докази. Про зазначену дію повідомляється власник.
Справа підлягає здачі в архів суду після долучення до матеріалів справи повідомлення про повернення речового доказу власникові.
У разі прийняття судом рішення щодо конфіскації речового доказу виконавчий лист, передається для виконання державній виконавчій службі за місцезнаходженням речового доказу.
Справа підлягає здачі в архів суду після отримання судом і долучення до матеріалів справи виконавчого листа з відміткою про конфіскацію речових доказів.
В усіх кримінальних справах, після набрання вироком законної сили секретарем суду з кримінальних справ заповнюється та за підписом судді з проставленням гербової печатки суду повертається органу досудового слідства, що закінчував справу, довідка (форма №6)  про результати розгляду кримінальної справи встановленої форми.
У стадії виконання вироку Жмеринським міськрайонний судом було розглянуто протягом 9 місяців 2009 року 48 подань про звільнення особи від призначеного покарання після закінчення іспитового строку, 4 – подання про умовно-дострокове звільнення особи від призначеного покарання; 38- подань про застосування акту амністії до осіб, яким було призначено покарання з випробуванням;  4- подання про скасування засудженому звільнення від відбування покарання з випробуванням.
Кримінальна справа вважається закінченою після звернення до виконання вироку, ухвали, постанови, і одержання повідомлення про виконання зазначених рішень.
Секретар, у разі неодержання повідомлення про виконання вироку, ухвали чи постанови, повинен своєчасно доповісти про це судді, який головував по справі.
На підставі викладеного можна зробити наступні висновки:
Стан виконання судових рішень у кримінальних справах за ІІІ квартал 2009 року є задовільним. Строки , порядок звернення судових рішень в кримінальних справах не порушувались.
В зв’язку з проведеним аналізом даного питання встановлено, що неодмінними є:
-   Поліпшення контролю головуючим по кримінальних справах на стадії звернення судових рішень з кримінальних справ за виконанням вироку. Значення стадії виконання вироку визначається важливістю тих завдань, які в ній вирішуються. Вона створює необхідні передумови для безпосередньої реалізації прийнятих судом рішень, сприяє формуванню у громадян переконання у неминучості понесення покарання за вчинення злочину. Своєчасне і точне виконання вироку сприяє виконанню завдань кримінального судочинства. 
-   Забезпечення контролю за оперативністю звернення і приведенню вироку до виконання, адже точне і безумовне виконання вироку підвищує його ефективність, сприяє зміцненню законності і правопорядку в Україні.
-   Безумовне дотримання одного з принципів кримінального процесу - обов'язковості вироку, ухвали і постанови суду, згідно з якою вирок, ухвала і постанова суду, що набрали законної сили, є обов'язковими для всіх державних і громадських підприємств, установ і організацій, посадових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України.
Саме суд забезпечує звернення вироку до виконання, здійснює контроль за приведенням його відповідними органами до виконання та вирішує у встановленому законом судовому порядку за поданням уповноважених законом службових осіб і органів, клопотанням громадських організацій і громадян та за власною ініціативою передбачені кримінально-процесуальним законом важливі правові питання, які виникають у зв'язку і при виконанні вироків.
Також, рекомендувати секретарю суду з кримінальних справ дотримуватись положень Інструкції щодо виконання окремих постанов суду, а саме, якщо протягом місяця в суд не надійде від посадової особи повідомлення про результати вжиття заходів до усунення порушень закону, зазначених в окремій постанові, складати та передавати судді, який виніс окрему постанову, протокол про вчинення посадовою особою адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 185-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Було б доцільним також звернутися з листом на ім’я заступника начальника Жмеринського РВ УМВС, начальника СВ Жмеринського РВ УМВС Юр’євої Л.А. з листом, в якому звернути її увагу на дотримання вимог інструкції, щодо належного оформлення виконавчих листів, виданих на виконання вироку суду в частині речових доказів.
Хід виконання судових рішень з кримінальних справ повинне знаходиться на постійному контролі як у секретаря суду з кримінальних справ, так і у головуючого по справі та голови суду.
 Вважаю, за доцільне даний аналіз обговорити на оперативній нараді працівників Жмеринського міськрайонного суду.
 
 
ГОЛОВА ЖМЕРИНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ                                                     В.І.КОВАЛЬСЬКИЙ
ПОМІЧНИК                                                                                   М.І.ПОЛІЩУК