А Н А Л І З
стану роботи керівника апарату Жмеринського міськрайонного суду Насоненко Т.А. в частині організації навчання секретарів канцелярії суду.
Даний аналіз проведено відповідно до плану роботи Жмеринського міськрайонного суду на перше півріччя 2010 року.
Згідно наказу №22-к від 26.06.2008 року «При призначення» Насоненко Т.А. призначено на посаду керівника апарату суду з 1 липня 2008 року.
Згідно посадової інструкції керівник апарату Жмеринського міськрайонного суду встановлені єдині засади діяльності, обсяг посадових обов’язків та основні вимоги щодо їх виконання, права та обсяг відповідальності особи, яка займає посаду керівника апарату суду; відповідно до неї керівник апарату суду є посадовою особою апарату Жмеринського міськрайонного суду, правовий статус якої визначається Законом України “Про державну службу”. У своїй роботі керується Конституцією України, Кодексом законів про працю України, іншими кодексами України, Законами України “Про судоустрій України”, “Про статус суддів”, “Про державну службу”, “Про боротьбу з корупцією” та іншими законами України, актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, актами законодавства та нормативними документами, що регламентують діяльність судових органів та державної служби, Положенням про Державну судову адміністрацію України, Положенням про територіальні управління державної судової адміністрації, постановами колегії, наказами, інструкціями та рекомендаціями Державної судової адміністрації України та відповідного територіального управління державної судової адміністрації, іншими нормативно-правовими актами та цією посадовою інструкцією. У питаннях організації і застосування методики проведення кадрової роботи та державної служби консультант керується рекомендаціями Головдержслужби, Мінпраці та соціальної політики та Пенсійного фонду України.
До одного із основних завдань та обов'язків керівника апарату суду відноситься організація роботи з навчання та підвищення кваліфікації працівників апарату суду.
Програма підвищення кваліфікації працівників апарату суду включає в себе різноманітні види і форми навчання, метою яких є оновлення та розвиток умінь і знань, необхідних для ефективного вирішення завдань професійної діяльності, вивчення позитивного досвіду.
Встановлено, що основними видами навчання, які проводяться керівником апарату суду є:
- самостійне навчання;
- надання індивідуальних завдань;
- навчально-методичні семінари, заняття тощо.
Жмеринським міськрайонним судом постійно проводиться робота щодо навчання усіх працівників суду зокрема секретарів канцелярії суду, здійснюються комплекс заходів щодо організаційного забезпечення діяльності суду з реалізації основних завдань облікової роботи: забезпечення достовірності, об’єктивності, оперативності, стабільності та цілісності інформації про роботу суду з розгляду судових справ.
Облікова робота в суді ведеться відповідно до діючих нормативно-правових актів, які регулюють питання діловодства та судової статистики.
З метою усунення недоліків в організації облікової роботи і, зокрема, причин та умов їх виникнення керівником апарату суду виконано значний обсяг роботи з проведення навчання підвищення рівня облікової роботи та діловодства в суді, а також вжито низку заходів щодо її вдосконалення.
Діяльність керівника апарату суду Насоненко Т.А. з організації навчання секретарів канцелярії суду проводиться згідно плану навчань, який складається з урахуванням стану роботи суду і якості поданих статистичних звітів. До плану роботи включаються заходи методичного забезпечення діяльності суду, надання практичної допомоги, вивчення і запровадження позитивного досвіду щодо ведення судової статистики та роботи з програмно-технологічними засобами ведення первинного обліку та звітності, проведення аналітичної роботи, а також заходи з підвищення кваліфікації секретарів канцелярії суду, які займаються первинним обліком та веденням судової статистики, тощо.
Протягом чотирьох місяців 2010 року відповідно Плану навчання по підвищенню професійного рівня працівників суду на 2010 навчальний рік проведено 4 семінарських заняття по підвищенню кваліфікації.
Станом на 01.05.2010 року організовано та проведено 4 семінарських заняття з питань ведення судового діловодства та судової статистики, а саме було розглянуто:
1) тему: «Загальні правила ведення судового діловодства» (доповідач Смірнова Є.А.)
2) тему: «Порядок приймання справ і кореспонденції. Основні вимоги до опрацювання (розгляду) документів, які не стосуються розгляду судових справ» (доповідач Насоненко Т.А.)
3) тему: «Реєстрація та облік судових справ і матеріалів, розгляд яких передбачено процесуальним законодавством » (доповідач Мельник О.С.)
4) тему «Прийом та облік апеляційних та касаційних скарг; порядок направлення справ усіх категорій до судів вищої інстанції» (доповідач Смірнова Є.А.)
5) Семінар на тему: «Перелік індексів для реєстрації та обліку судових справ»» (доповідач Сєдишева Т.С.)
6) тему: «Загальні вимоги до оформлення судових справ» (доповідач Сєдишева Т.С.)
7) тему: «Звернення до виконання судових рішень у справах про адміністративні правопорушення» (доповідач Колеснік О.В.)
8) тему: «Приймання, облік та зберігання речових доказів та особистих документів у кримінальних справах» (доповідач Мельник О.С.)
Програма занять семінару складається керівником апарату суду з урахуванням актуальних питань, які потребують дискусійного обговорення, аналізу позитивної та негативної практики, оперативного поширення позитивного досвіду.
У ній передбачається оптимальне поєднання теорії і практики. Поряд з лекціями проводяться набуття практичних навичок: підготовка процесуальних документів, опрацювання зразків процесуальних документів по конкретних справах, документів реагування за конкретними матеріалами та перевірками, огляд помилок і недоліків, які допускаються при організації та здійсненні роботи, зосереджується увага на глибокому вивченні нового законодавства.
У проведенні семінарів беруть участь усі працівники суду. На семінарах обговорюються найбільш складні проблемні питання.
Періодичність і тематика семінарів визначаються планами роботи суду.
По кожному семінару складається план його підготовки і проведення, визначаються відповідальні особи. План завчасно надається учасникам семінару для підготовки до участі в його роботі.
В зв’язку із організацією проведення семінарів-занять по підвищенню ділової кваліфікації працівників суду керівником апарату суду ведеться «Журнал обліку відвідувань занять по навчанню з підвищення професійного рівня працівниками міськрайонного суду на 2010 навчальний рік».
Загалом можна зробити висновок, що робота керівника апарату суду Насоненко Т.А. в частині організації навчання секретарів канцелярії суду ведеться на належному рівні та відповідно до законодавства й посадової інструкції.
Вважаю за необхідне даний аналіз обговорити на оперативній нараді працівників суду.
ГОЛОВА ЖМЕРИНСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В.І.КОВАЛЬСЬКИЙ
Помічник М.І.ПОЛІЩУК